Новини змагань

Косевич і Харківщенко - найкращі тренери десятого туру

12:30, 25 вересня 2018

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2018/19

Олександр Косевич. Фото: fc-avangard.com.ua


«Оболонь-Бровар» справедливо заслужила звання «грози авторитетів» – київська команда дуже вдало грає проти фаворитів сезону в гостях. Однак такі суперники, як «Авангард», зазвичай є навіть більш складними для «пивоварів». Нав’язуючи силову боротьбу та змушуючи господарів на проявлення ініціативи, вони вдало застосовують ту ж зброю, якою славляться самі кияни – гру на просторі та контратаки.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Авангарду» Олександр Косевич. Його підопічні завдали мінімальної поразки «Оболоні-Бровар», завдяки чому продовжують переслідувати п’ятірку найкращих за підсумками 10-го туру Першої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5         
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Оболонь-Бровар» стає подразником для клубів Першої ліги, до того ж, минулого сезону «Авангард» не зміг обіграти цього суперника, матчі проходили у драматичній боротьбі та з непередбачуваним результатом. Завдяки пізньому пенальті Демченка краматорська команда продовжує йти слідом за п’ятіркою найкращих, навіть дещо покращивши своє положення завдяки осічкам конкурентів. Перемогу ФК “Авангард” присвятив 150-річчю рідного міста.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Через травму давно не грає півзахисник Собко, на жаль, через різні пошкодження тренерський штаб не міг розраховувати на Баранника, Полюляха, Нечипоренка, Суханова та Хомченка, який був у запасі, але не міг зіграти. Нещодавно залишив команду досвідчений Даудов, який додавав варіативності на флангах. А от інші зміни (як основний воротар Денчук) зумовлені тактичними задумками та ротацією.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб вгадав із такою відповідальною рокіровкою, як зміна воротаря – Солдатенко, гравець із хорошою динамівською школою, гідно замінив Денчука, який у Винниках пропустив три м’ячі. Також вихід Мірошника, який повернувся у склад після дискваліфікації, дозволив максимально наситити оборону.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Знаючи сильні сторони «Оболоні-Бровар», гості максимально наситили центральний плацдарм та поклалися на швидкий перехід від оборони в атаку. Для цього звичну тактику було змінено на 4-3-3, що зв’язувало гру в центрі поля, не даючи суперникам швидко долати простір на половині поля «Авангарду», але давало можливість крайнім хавбекам швидко втікати в контратаки.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
У двох виїздах «Авангард» набрав 4 очки із 6 можливих, при тому, що суперники були добре мотивовані, у випадку оболонців – у хорошій формі, у випадку винниківців – без права на помилку й не маючи куди відступати. Попри нестабільні результати останнім часом, краматорська команда зберігає цікаву особливість – разом із СК «Дніпро-1» та «Колосом» вона все ще не програвала в гостях.
Лауреат 10-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Олександр Косевич («Авангард»)
Середній бал – 4,8


Закарпатський футбол довго не був представлений на всеукраїнському рівні, але, на щастя, там не втрачали часу. ФК «Минай» зібрав представницький склад, де до талановитих місцевих молодих футболістів додав найкращих закарпатських зірок та кількох приїжджих статусних новачків. Як наслідок, минайці відразу ж увійшли в число фаворитів сезону і навіть у Групі «А», де всі учасники приблизно рівні за класом, ця команда виділяється за підбором гравців, а зараз розділяє перше місце з «Поліссям».


Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Миная» Ігор Харківщенко. Його підопічні зуміли завдати поразки ФК «Калуш», що дозволяє претендувати на лідерство в Групі «А» Другої ліги.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Це був матч двох претендентів на медалі – на Закарпаття приїхав тодішній лідер, а приймала його команда, що посідала третє місце двохочковим відставанням. Ясна річ, це був центральний матч Групи «А» і всього тижня Другої ліги. Його переможець отримував серйозний турнірний поштовх та підкріплення своїх амбіцій.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
ФК «Минай» володіє досить серйозним підбором гравців, однак навіть при цьому відчутними були кілька втрат. Через травми давно не грають захисник Допілка та півзахисник Корнутяк, не взяли участі в матчі через ротацію Вагін та Смокоровський. Звісно, їх було ким замінити (і склад при цьому не втратив у класі), однак мати на увазі ці обставини треба.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб виставив досить звичний склад, за винятками, про які ми говорили. Тому єдина зміна з перших хвилин – це переведення Кобіна в атаку замість Нурієва (натомість атакувальний півзахисник Пиняшко зміг посісти місце номінально правого півзахисника). Це спрацювало – Кобін на досвіді цього сезону грав мінімум на чотирьох різних позиціях, тож виконав свої завдання по пресингу та підтримці атаки.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Команда використовує по суті одну стандартну схему 4-4-2, однак наявність гравців, схильних до універсалізму, та найкращих у Групі «А» досвідчених майстрів ФК «Минай» може щотуру додавати все нові нюанси за рахунок високого класу своїх виконавців. Скажімо, вихід Кобіна замість Нурієва дав господарям можливість високо пресингувати калушан, відкривати простір для швидкісних атакувальних хавбеків та мати перевагу в переміщеннях.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Друга поспіль перемога минайців, восени команда не програла жодного матчу (щоправда, втративши чотири очки – хай і в матчах проти сильних суперників), новий воротар команди Мелашенко не пропускає м’ячів 308 хвилин. ФК «Минай» потрапив у смугу удач. І клас його гравців такий, що від нього можна вимагати результату, на відміну від деяких конкурентів, укомплектованих менш досвідченими молодшими виконавцями.
Лауреат 10-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Ігор Харківщенко (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,8

 

За матеріалами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору