Новини змагань

Тренерський ракурс. Михайленко і Шевцов - найкращі тренери 11-го туру

10:00, 4 жовтня 2018

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів у першій та Другій лігах 11-го туру сезону 2018/19

Боротьба за лідерство загострилась – після осічки з харків’янами та оболонцями, а також пропущеного через зняття «Кобри» 10 туру, СК «Дніпро-1» більше не має права на помилку. Тому продовжує бомбардувати суперників.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Його підопічні завдали розгромної поразки «Балканам» (3:0), продовжуючи лідирувати і за підсумками 11-го туру Першої ліги.

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Балкани» восени йдуть без перемог та ніяк не можуть піднятися із нижньої половини турнірної таблиці, однак лідер уже поступався дома суперникам, у матчі з якими був фаворитом протистояння, тому з усією відповідальністю поставився до матчу з зорянцями й досяг розгрому. Цей результат дозволив команді утримати перше місце.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Дискваліфікованим на цей матч був досвідчений центральний захисник/півзахисник Башлай – однак пара Логінов-Лопирьонок давно зіграна й без проблем мала провести матч на «чистовик». Інші зміни можна пояснити робочою рокіровкою, вони не суттєво впливали на кадровий потенціал та боєздатність лідируючого колективу.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відчувається, що тренерський штаб серйозно готувався не лише до цього матчу, а до календарного відрізку в цілому. Знаючи про дискваліфікацію Башлая, в кубку випробували Лопирьонка. Дали перепочинок Когуту та Юрчуку в матчі проти «Волині». Тому загалом зіграний «кістяк» отримав час на відновлення.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойова схема дніпрян варіюється залежно від 4-1-4-1 до 4-3-3, при цьому особлива роль відводиться центральним атакувальним півзахисникам, які, маючи поруч такого майстра, як Кравченко, мають свободу дій і можуть створювати кількісну більшість під час позиційного наступу.

5. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Дніпряни реабілітувалися за поразку від «Оболоні-Бровар» в попередньому календарному матчі чемпіонату. Звісно, час якихось серій ще не настав – вдома СК «Дніпро-1» періодично припускається осічок, але відзначимо, що команда здобула вже чотири розгромні перемоги, вона лідирує за кількістю забитих м’ячів (27 у десяти матчах) та є найбільш видовищною в поточному чемпіонаті (3,4 гола в середньому за матч за її участі).

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації Тренер туру:

Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)

Середній бал – 4,6Херсонський клуб повернув обласний центр у професіональний футбол України після певної паузи, однак перед сезоном очікування від «Кристалу» були скромними. Команда не здобула медалей на аматорському рівні, не комплектувалася «готовими» майстрами, працюючи більше з молодими, несформованими, проблемними підопічними.

Тим не менш, швидка бойовита команда зуміла стати грозою авторитетів. Особливо вдало «Кристал» грає проти потужних, майстерних суперників. Слідом за розгромом запорізького «Металурга» вдалося мінімально здолати «Кремінь», який на той час очолював турнірну таблицю.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – директор КП “МФК “Кристал Херсон”, який виконує обов’язки головного тренера «Кристала», Сергій Шевцов. Його підопічні зуміли завдати поразки «Кременю» – що позбавило суперника лідерства в Групі «Б» Другої ліги.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Візит лідера – неабияке випробування для будь-якої команди, а тим більше для херсонців, які проводять перший сезон після повернення із аматорського чемпіонату. Тому «Кристал», відчуваючи позаду стрімку ходу переслідувачів та маючи бажання не відстати від групи лідерів, у цьому матчі не лише нокаутував одного із фаворитів сезону, а й значно покращив своє положення.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Матч пропускав травмований Гливий – один із провідних гравців, лідерів сучасного «Кристалу». Також уже по ходу матчу довелося господарям проводити вимушені заміни. Зокрема, травмувався капітан і провідний центральний півзахисник херсонців Цой. Це дуже суттєві втрати для цієї команди.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

На тижні «Кристал» грав на кубок проти представника УПЛ – «Десни». Це змушувало тренерський штаб правильно розподілити сили. Незважаючи на те, що бойова основа у херсонців обмежена, в попередніх зустрічах вони вдало проводили рокіровку в захисті та опорній зоні завдяки Чаусу та Кучеру, а також шукали найкращий варіант заміни Гливого, спробувавши Мартяна та Горбовського. Зберігши звичну ігрову поставу, вони витримали темп матчу проти суперника, який не був зайнятий в кубку.

4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Бойова схема «Кристалу» досить динамічна, її важко прив’язати до якоїсь догми на кшталт 4-2-3-1 чи 4-3-3. Все тримається на рухливості та здатності змінюватися позиціями атакувальних гравців, а також на зіграній групі руйнівників. Так, навіть попри травму стилеутворюючого півзахисника Цоя вже в дебюті та необхідність змінювати гравців центральної вісі з початком другого тайму, херсонський колектив зберіг керованість та тактичну стрункість.

5. Накопичуваильний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Кристал» не може похвалитися винятковою стабільністю гри та результатів, але є одна схвальна ігрова риса херсонців. У матчах із суперниками свого класу (домашні ігри чемпіонату) Херсон не знає поразок від самого початку сезону. Всі шість матчів на своєму полі у Другій лізі виграв цей колектив.

Лауреат 11-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Сергій Шевцов («Кристал»)

Середній бал – 4,8

 

Прес-служба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору