Новини змагань

Кірієнко і Барладим - Герої 13-го туру змагань ПФЛ

13:20, 16 жовтня 2018

 ПФЛ та Sport Arena називають Героїв 13-го туру. Вони отримають брендовану футболку JAKO на згадку про перемогу у номінації

Ігор Кірієнко, лікар ФК "Гірник-Спорт"Андрій Баглаєнко і Олексій Моїсеєнко


Зіграли так – наче пісню заспівали. Авангард їхав у Кропивницький, нічого душею кривити, за очками, однак гра перевершила, напевно, навіть найсміливіші сподівання краматорців. Якщо раніше Зірка громила цього суперника, то тепер Авангард екзаменував молодих місцевих футболістів, завдавши їм розгромної поразки.

Особливу роль у цій «ураганній» перемозі відіграв Кірієнко – потужний форвард із чудовою антропометрією, який уміє нав’язати боротьбу, виграти позицію, завдати прицільного удару. Він дійсно «зробив різницю» у матчі з кропивничанами, забивши три м’ячі та перегравши суперників на чужій половині поля.

Герой 13-го туру Першої ліги 2018/2019 ПФЛ та Sport Arena

Ігор Кірієнко (Авангард)

325 матчів, 100 голів на професіональному рівні
32 роки. Форвард

  • оформив хет-трик у матчі з Зіркою
  • вперше за 5 років забив три м’ячі за гру
  • за рік в Авангарді відзначився 9 голами та 4 асистами в 21 матчі

Ігор – син уславленого нікопольського воротаря Сергія Кірієнка, справжньої епохи в історії масового українського футболу. Однак справу батька Кірієнко-молодший продовжив іншим способом – на вістрі атаки.

З юних літ цей потужний гравець вважався дуже перспективним – добре починав у місцевому Електрометалурзі-НЗФ, викликався у юнацьку збірну України, мав великий шанс у ФК Маріуполь (тодішній Іллічівець), але грав і забивав, здебільшого, суто за молодь та резерви.

Однак «крива» кар’єри пішла так, що шлях талановитого нападника був устелений не лаврами, а терновими колючками. Досить довго Кірієнко мандрував клубами не першого рангу, нижчими лігами. Енергія (Південноукраїнськ), Гірник (Кривий Ріг), Кремінь (Кременчук), Шахтар (Свердловськ). Десь краще, десь – гірше, але забивний форвард ніяк не міг стати стабільним бомбардиром.

Все змінилося, коли Ігор Кірієнко перейшов у Гірник-спорт до Ігоря Жабченка. Тренер, який знав гравця ще по юнацьких збірних, багато працював із ним індивідуально. Шукав такі тактичні варіанти, які найкраще б використовували чіпкість, непоступливість та стрибучість свого підопічного. І запрацювало – середняк Другої ліги піднявся до чемпіона, а Кірієнко став його головним снайпером. Яких тільки голів не забивав «таранник» Кірієнко! Оформляв не лише хет-трики, а й пента-трики, змушуючи журналістів вивчати нову термінологію.

За чотири роки у цій – найкращій за свою біографію – команді Ігор забив 46 м’ячів у 90 матчах, але змінювався колектив, тасувався склад, конкуренти йшли вгору, Гірник-Спорт опускався вниз. Завоювавши з цією командою золоту медаль Другої ліги та бронзову медаль Першої ліги, Ігор перегорнув цю сторінку. Цьому сприяла і неприємна травма хрестоподібної зв'язки. Проте на новій сторнці не вдалося написати успішну історію – чернігівська Десна була командою під завдання з високою конкуренцією, навколо Кірієнка вона свою гру не будувала, тому після недовготривалих виступів він відправився в оренду, де довів свій рівень і кинув «якір» надовго.

Авангард давно шукав такого форварда і можна лише шкодувати, що трохи пізно вони знайшли одне одного. Але Кірієнко в 32 роки не дограє, а грає. А ті обсяги роботи, які він виконує на чужій половині поля, виборюючи кожен м’яч, вражають. Тож, окрім забитих м’ячів, цей гравець додає ще стільки роботи, що викликає повагу.Герой Другої ліги

Херсонщина домінує в футболі півдня України – три клуби у Другій лізі плюс сімферопольська Таврія, яка базується в області, чотири команди в регулярному чемпіонаті ААФУ та ще кілька в кубкових всеукраїнських турнірах. Тому коли в цьому замісі близькі географічні сусіди зустрічаються між собою, іскри летять та принциповість лише зростає.

Ось і Кристал у матчі з Таврією грав лише на перемогу і здобув її в дуже нервовому матчі. А особливо посприяв цьому Барладим – він відкрив рахунок, завдяки індивідуальним діям змістившись з флангу в центр та прицільним ударом упакувавши м’яча в сітку. А потім взяв участь у другій результативній комбінації, підключивши Ігнатьєва, з чиєї подачі Брижчук міг розстрілювати ворота. Андрій відпрацював матч на совість – був активним, здорово взаємодіяв із одноклубниками, до останніх хвилин був у боротьбі. Тож зробив великий внсок у цей успіх, завдяки якому Кристал тепер розділяє друге місце із криворіжцями.

Герой 13-го туру Другої ліги 2018/2019ПФЛ та Sport Arena

Андрій Барладим (Кристал)

інфографікаpfl.ua

170 матчів, 39 голів на професіональному рівні
26 років. Форвард

  • відкрив рахунок у матчі з Таврією
  • брав участь у другій результативній комбінації
  • один із вихованців та старожилів Кристалу

Барладим – вихованець херсонського футболу (займався у Олександра Павловича Черненка). Від наймолодшого віку (з 2004 року, коли дебютував у ДЮФЛУ) лишається вірним Кристалу. Із командою піднімався з аматорів у Другу лігу в 2011 році. На юнацькому, аматорському та професіональному рівні він провів за херсонців 312 матчів, забив 79 м’ячів (умовне поєднання матчів на всіх рівнях, але показове).

Коли попередній клуб зазнав організаційного краху, не пішов у інші професіональні команди сусідніх міст, а стояв біля витоків МФК Кристал. Грав на область, в аматорському чемпіонаті України. Тож тепер по праву є одним із лідерів херсонської команди, яка тріумфально повернулася в Другу лігу й реально претендує на підвищення в класі.

Стрімкий футболіст, який поєднує швидкість із умінням тонко завершити атаку, номінально є вістрям атак «кавунчиків». Проте для Андрія не проблема зіграти на команду – вражає те, як вони із Шевцовим-молодшим, Брижчуком, Мартяном та травмованим нині Гливим міняються зонами, перепасовуються, розтягують захист суперників.

Ось і в турі «чортової дюжини» Барладим зіграв колективно. І вкотре довів, що є одним із лідерів нинішньої команди обласного центру.

 

За матеріалами інформаційного партнера ФФУ SportArena
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору