Новини змагань

Утретє поспіль! Михайленко і Харківщенко - найкращі тренери 13-го туру

12:30, 17 жовтня 2018

 Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2018/19

Фото: scdnipro1.com.ua


«Стабільність – ознака класу». Три тури поспіль виграє лідер, і хоча переслідувачі синхронно тріумфують, СК «Дніпро-1» підтверджує свою кадрову та тактичну вищість. Щоправда, у звітному турі гра стала випробуванням на міцність для дніпрян. «Прикарпаття» ніяк не здавалося, довго не пропускало, навіть повело в рахунку. І саме тут господарі проявили волю до перемоги, завдяки чому здобули перемогу – 2:1.
Тож сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер СК «Дніпро-1» Дмитро Михайленко. Він тріумфує третій тур поспіль, хоча психологічно та фізично його команді дуже важко – граючи на два фронти, відчуваючи тиск конкурентів, вона дає результат.
1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
«Прикарпаття» – новачок дивізіону, який іде в середині таблиці. З огляду на це, афіша матчу могла б нібито бути гучнішою. Але турнірна ситуація така, що СК «Дніпро-1» позбавлене права на осічку. Тим більше, по ходу гри у команди виникли труднощі, довелося демонструвати вольові якості.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Головна втрата – відсутність викликаного в свою вікову збірну Назаренка (щоправда, глибина складу у дніпрян така, що на його місце зліва у півзахисті було 2-3 претенденти). Інші зміни, в тому числі, не потрапляння в заявку кількох досвідчених гравців, можна пояснити природною, ситуативною ротацією.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім туром (2:1 у Петровому), СК «Дніпро-1» провів дві перестановки у стартовому складі. Справа в обороні замість Бровченка (виконував роль інвертованого захисника) вийшов більш класичний Чеботаєв. Зліва в півзахисті Мигунова замінив Щедрий (пам’ятаємо про відсутність юного Назаренка – першого вибору команди на цій точці поля). Зміни були покликані оживити фланги – у всякому випадку, це читалося за попереднім матчем.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Схема дніпрян – 4-1-4-1 або 4-3-3 залежно від фази гри. Від неї вони відходять рідко. У цій грі більшість замін пройшло по позиції, але за рахунок свіжості та класу людей на лавці це були вірні, перевірені ходи. Цікавою стала рокіровка Когут – Білик уже після того, як зрівнявся рахунок. Таким чином, господарі досягли цікавого ефекту: наситили редут, зменшили кількість людей в центрі, щоб зробити швидшим перехід від оборони в атаку.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Третя перемога поспіль дніпрян – друга поспіль вольова. Лідерський статус накладає на команду додаткову відповідальність, психологічно (та й фізично) це важко. Але хороша комплектація, глибина складу дають клубу перевагу на тривалій дистанції, тому їхні перемоги закономірні й очікувані. СК «Дніпро-1» об’єктивно вирізняється на фоні суперників за підбором кваліфікованих, статусних кадрів.
Лауреат 13-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Дмитро Михайленко (СК «Дніпро-1»)
Середній бал – 4,6


У звітному турі була лише одна розгромна перемога, здобув її «Минай» над тернопільською «Нивою» (3:0). Зважаючи на загострення лідерської боротьби у Групі «А», це був надзвичайно важливий крок для закарпатської команди, яка, схоже, набирає оберти й стає все більш зрілою.

Фото: fcminaj.com


Тож сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Минай» Ігор Харківщенко. Його підопічні зуміли завдати розгромної поразки «Ниві» (Тернопіль), завдяки чому на добу захопив перше місце в Групі «А» Другої ліги й продовжив перебувати у зоні, яка дає сподівання на підвищення в класі.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Співпали кілька факторів. Окрім турнірних, які очевидні («Минай» справедливо вважається одним із фаворитів сезону, але все ще переслідує «Калуш»), було ще кілька ситуативних. Так, у минулому турі «Минай» втратив очки на Київщині (нічия з «Чайкою»), а в першому колі несподівано програв у Тернополі. Тож явно хотів реабілітуватися за втрату концентрації під час першого протистояння з «Нивою».
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У закарпатців були кадрові проблеми, і їх можна було вважати суттєвими. Дискваліфікований основний опорник Гавриленко, травмовані (причому, вже давно) кілька досвідчених гравців на чолі з Допілкою. Хороша сторона в тому, що у складі минайців відразу кілька ветеранів, які на класі можуть зіграти на різних позиціях, чим і підстраховують у випадку таких форс-мажорів.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Номінально рокіровка одна – замість Гавриленка у півзахисті з’явився Лобода. Яромир – гравець дещо іншого складу, тож його поява спричинила до нових акцентів у грі минайців. Неодноразово говоримо про важливість зіркових ветеранів. Той же Кобін, який нині успішно допомагає в обороні, відіграв по ходу сезону на кількох зовсім різних позиціях, отож суттєво допоміг команді.
4. Тренерська майстерність – 4
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Минай» системно застосовує схему 4-4-2, щоправда, у різних варіаціях. Вдало коригує гру по ходу матчу. Але, на відміну від багатьох суперників, гра закарпатців тримається на майстерності зіркових футболістів. Такого класу футболістів, як Кобін, Кополовець, Ощипко, не можуть дозволити собі навіть конкуренти у боротьбі за підвищення у класі. Це дуже добре для минайців – у них завжди є опора, навколо якої можна будувати гру.
5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
ФК «Минай» все ще не програвав восени – сім турів безпрограшної серії. Це четверта поспіль «суха» домашня перемога закарпатців, що підтверджує успішність гри складу, який був значно посилений порівняно з часами аматорських змагань.
Лауреат 13-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Ігор Харківщенко (ФК «Минай»)
Середній бал – 4,6

 

За матеріалами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору