Новини змагань

Тренерський ракурс. Пархоменко і Кирилюк - найкращі тренери 14-го туру

10:30, 23 жовтня 2018

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки 14-го туру змагань ПФЛ сезону 2018/19

Фото: fcbalkans.com.ua


«Балкани» довгий час лишалися разом із «Агробізнесом» останніми, кому все ще не вдавалося виграти восени. Непростий виїзд у Краматорськ, здавалося, не особливо обнадіював на завершення цієї серії. Проте зорянці зуміли проявити волю до перемоги та здобути три очки в матчі з «Авангардом» – 2:1.
Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер ФК «Балкани» Андрій Пархоменко. Його підопічні зуміли перервати серію невдач, відштовхнутися від небезпечної зони та переломити хід поєдинку, який невдало складався для них.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Не найбільш показовий матч для турніру в цілому, але для «балканців» його вагу важко переоцінити. Зорянська команда опинилася у компанії із кількох клубів, які зависли прямо над небезпечною зоною. Це означало, що їй конче потрібно перемагати, щоб підніматися вгору та переривати невдачі.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Попри відсутність кількох гравців, кадрову ситуацію у зорянців можна вважати робочою, нормальною (тим більше, команда пропускала минулий тур через зняття з турніру «Кобри», отже, був час підготуватися, все обдумати, відпочити). А от «Авангард» міг би задіяти й більш бойовий склад, якби в строю були захисник Мірошник, форварди Баранник та Хомченко.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Номінально порівняно з попереднім матчем (1:1 з «Оболонню-Бровар») тренерський штаб виконав лише дві перестановки в стартовому складі – Платунов вийшов замість Ільницького, а Кабанюк – замість Герасимця. На ділі ж рокіровки зумовили суттєві перестановки, команда перебудувалася, додалося швидкостей і це лише наростало по ходу гри.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Треба сказати, що «Балкани» – одна із тих команд, яким вдається досить спокійно перебудовуватися у тактичному плані із 4-2-3-1 в 4-1-4-1, а в окремих матчах, коли цього вимагає ситуація, зорянці навіть ідуть ва-банк, нарощуючи свій атакувальний тиск. Так сталося і в Краматорську.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це перша осіння перемога зорянців – на сьомий тур після останньої за часом, яка сталася ще в кінці серпня. Давненько не вигравали «Балкани» в гостях – від самого початку чемпіонату, стартового туру. Зрозуміло, поки що про стабільно успішну гру та результати говорити зарано, але для самої команди вдалий виїзд у Краматорськ – найважливіша подія осені.
Лауреат 14-го ігрового дня в номінації Тренер туру:
Андрій Пархоменко (ФК «Балкани»)
Середній бал – 4,6


У колективу ФК «Черкащина-Академія» – своя історія. Команда мала змогу зігратися ще у Першій лізі, тож після пониження в класі виявилося, що вона злагоджена, добре натренована, досить висококласна. Тож нема нічого дивного, що в Групі «А» клуб виступає досить переконливо – за підсумками одного туру був третім, за підсумками відразу шести – другим, а одного разу навіть очолював таблицю. Десь із десятого туру гра на два фронти (а «академіки» ще й продовжують успішно виступати в кубку) позначилася на результатах і «Черкащина-Академія» балансувала на межі першої п’ятірки, але перемога над одним із фаворитів сезону закріпила її положення.


Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер ФК «Черкащина-Академія» Олександр Кирилюк. Його підопічні завдали розгромної поразки ФК «Минай» – 3:0, суттєво загостривши боротьбу в групі лідерів.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Надзвичайно важлива перемога для всієї Групи «А» Другої ліги. Судіть самі: ФК «Калуш», який розділив очки з «Вересом», втримав лідерство саме завдяки осічці головного конкурента в Білозір’ї. «Черкащина-Академія», зважаючи на осічки рівнян та житомирян, змогла піднятися відразу із п’ятого на третє місце.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
У господарів були втрати – вже місяць поза грою захисник Бурлін, через ліміт карток був дискваліфікований універсал Сафонов. Однак, заради об’єктивності, відзначимо, що у «Миная» також були проблеми. І якщо до відсутності захисника Допілки, який поза грою з літа, можна було награти певну заміну, то травмований напередодні гри універсал атаки Нурієв – це була втрата, до якої закарпатці не мали часу підготуватися.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
У центрі захисту відбулася вимушена рокіровка Сафонов – Орел, і це єдина перестановка для господарів порівняно з попереднім матчем у Калуші. Награна бойова основа команди витримує календарні навантаження, а локальні втрати вдається компенсувати за рахунок універсалізму досвідчених виконавців та наявності талановитої молоді (нагадаємо, черкасці здобували перемогу в Першості України U-19).
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Черкащина-Академія» дуже добре почувається в рамках награної схеми 4-2-3-1, яка залишає простір для імпровізації та можливість розкривати найкращі якості наявних гравців. Матч проти минайців пройшов за зручним для господарів сценарієм, їхній первісний план спрацював, тож не довелося вносити різкі зміни. Заміни пройшли по позиції, основний акцент ставився на освіження гри й підвищення швидкості на чужій половині поля. Третій гол, створений «джокерами», підтвердив правильність тренерських рішень.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Це була перша поразка ФК «Минай» цієї осені – а також друга поспіль «суха» перемога «Черкащини-Академії». Тож після вересневого графіку, коли команда Кирилюка втратила певні очки в чемпіонаті, забираючи частину сил на кубок, у жовтні вона наверстує це все й демонструє покращення результатів у першості. Два матчі – ще не привід для далекоглядних висновків, але вже сигнал про значну стабілізацію.
Лауреат 14-го ігрового тижня в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:
Олександр Кирилюк (ФК «Черкащина-Академія»)
Середній бал – 4,6

За матеріалами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору