Новини змагань

Дьордь: із "Ужгорода" з любов'ю

11:30, 5 липня 2019

Розповідь про ФК Ужгород – закарпатську команду із акцентом на місцеву молодь, зірковим ветераном у ролі плеймейкера та аншлагами на домашньому стадіоні

Фото: офіційна сторінка ФК "Ужгород" у ФБ


Сім команд поповнили Другу лігу цього літа. Серед них – чотири клуби-дебютанти і три резервних колективи клубів Першої ліги. Сьогодні роповімо про ФК "Ужгород"

***

На Конференції ПФЛ президент організації Сергій Макаров вручав новачкам Другої ліги прапори – символічна церемонія, яка знаменує прийом команд у родину чемпіонату України з футболу. Від імені ФК Ужгород прапор приймав Вадим Дьордь – відомий тренер, який свого часу очолював юнацьку збірну України покоління Романа Зозулі, а нині входить у виконком ДЮФЛУ та очолює СДЮСШОР Ужгорода. SportArena обговорилf з ним ідеологію та завдання команди, а також розібралися у причинах футбольного буму на Закарпатті.

Філософія клубу

- Ми пройшли шлях із чемпіонату області через аматорський чемпіонат України, - говорить Вадим Іванович. - І за весь цей час у нашому складі не виступало жодного футболіста з-за меж Закарпатської області. Єдиний – це захисник Селещук, уродженець іншого регіону, але він займався футболом на Закарпатті ще з юнацького рівня, не один рік, тому вважаємо його своїм. У цьому й полягає наша філософія – готувати молодих місцевих футболістів, давати їм шанс проявити себе на всеукраїнському рівні. Тривалий час після «Говерли» наших команд не було на професіональному рівні.

Добре, що в останні роки ситуація покращилася, зараз «Минай» грає в Першій лізі, а ми готуємося дебютувати в Другій лізі. Вважаємо, це дасть поштовх у розвитку футболу всього нашого регіону. Вже зараз, до речі, наша команда провела медогляд, тренувальний процес, педагогічне тестування. Залучено близько 30 місцевих футболістів.

Фото: офіційна сторінка ФК "Ужгород" у ФБ


Селекційний процес
- Насправді, ми не вводимо якісь ліміти на «своїх» або заборони на «чужих». В жодному випадку. Щойно головний тренер побачить, що хтось із місцевих недотягує і на якусь позицію дуже треба взяти досвідченого гравця, ми запросимо іногороднього футболіста, за умови, якщо його особистий рівень допоможе команді й молодим футболістам навколо нього. Хочу також зауважити, що ареал пошуку посилення для ФК «Ужгород» дуже широкий. На сьогоднішній день вихованці закарпатського футболу грають у дорослих та молодіжних складах клубів усієї України, а також сусідніх зарубіжних країн.

За всіма своїми земляками ми стежимо, тримаємо тренерський штаб у курсі подій – хто де грає, хто має довіру тренерів й ігрову практику. І якщо хтось матиме проблеми в інших клубах, а разом із цим – бажання розвиватися в ФК «Ужгород», обов’язково запросимо. Наша місія – розвивати молодих футболістів Закарпаття.

Перспективна молодь

- У нас чітка ціль – після того, як два роки розбудовували інфраструктуру, щоб із високо піднятою головою брати участь у змаганнях ПФЛ, ми почали створювати команду. Так, нашим молодим гравцям не вистачає досвіду виступів на такому рівні, але їхній потенціал нічим не гірший від тих 30-річних гравців, яких ми могли б запросити на їхні місця. У них є бажання, характер, а нестачу досвіду вони будуть перекривати своєю самовіддачею та бажанням проявити себе на футбольних майданчиках. Дійсно, щоб молодь прогресувала, треба мати три - чотири більш досвідчених гравців. Таке моє бачення – і добре, що футболісти досить серйозного класу у нас уже є і ще будуть.

На стадіоні "Автомобіліст", де проводитиме матчі ФК "Ужгород", атмосферно завжди. Фото: офіційна сторінка ФК "Ужгород" у ФБ


Першочергові завдання
- У дебютному сезоні буде важко добитися великих висот. У нас якихось особливих завдань наразі нема, старатимемося «набити ґулі» й освоїтися на новому для нас рівні. Для початку, спробуємо потрапити у вісімку найкращих. А сама гра покаже хлопцям і на їхні недоліки, і на їхні можливості.

Фундаментальні речі

- Хочеться, щоб наші вихованці мали нормальні контракти й послідовно, серйозно готувалися до великого футболу. Але про футбольний бізнес мова на сьогоднішній день не йде. Ми хочемо залучити в нашу команду гравців із усіх куточків області, а за ними – й уболівальників із різних міст і сіл Закарпаття. На ігри будуть приїжджати їхні рідні та знайомі, потягнуться люди на футбол. Адже коли у нас була така команда, як «Говерла», більшість гравців складали іногородні – не було ні результату, ні глядачів. Як на мене, це не дуже правильний варіант розвитку команди для Закарпаття.

Саме тому ми шукаємо перспективну молодь і хочемо повернути в нашу команду більш досвідчених наших, закарпатських, футболістів. І лише на кілька позицій можуть прийти більш досвідчені гравці з інших областей. Тут не футбольний бізнес наразі, а робота над фундаментальними речами – залучення гравців із рідної області, підготовка їх до виступів серед професіональних команд із інших куточків України, залучення вболівальників.

Кадровий потенціал

- Зараз на перегляді дійсно молоді хлопці, які не були залучені в основному складі ФК “Ужгород”. Але у нас відбулася зміна головного тренера – Мирослава Баб’яка змінив Василь Варга (раніше очолював ФК “Середнє” якраз у чемпіонаті області). Новий штаб надав нам список футболістів, яких він хоче переглянути. Ми створили для них умови – харчування й проживання, щоб він міг їх передивитися в справі.


Вдосконалення інфраструктури

- У ААФУ грали на стадіоні «Автомобіліст», дійсно, місць не вистачало, люди стояли навколо поля. Зараз же будемо грати на стадіоні «Авангард», місць там багато, з цим проблем не буде. У нас там дуже хороший газон: пройшов капітальний ремонт покриття футбольного поля, зараз займаємося наступними кроками, щоб стадіон підвести під ті вимоги, які потрібні в ПФЛ. Проблем з місцями для глядачів там уже зараз точно не буде! Головне, щоб вони приходили й підтримували команду.

Професійні взаємини

- З “Минаєм” 100% не ворогуємо, 100% не товаришуємо, бо товариш – це близька людина, але ми хороші колеги, постійно ведемо перемовини, спілкуємося в тих робочих моментах, коли перетинаємося. У нас робочі, професійні взаємини.

Адріан Пуканич, Фото: офіційна сторінка ФК "Ужгород" у ФБ


Закарпатський футбол
- Якщо говорити про рівень обласного футболу, то ось приклад ФК «Минай», який послідовно пройшов із обласного чемпіонату через чемпіонат України серед аматорів і Другу лігу, до свого нинішнього положення в Першій лізі. І весь цей час у них постійно грали вихованці ужгородського і закарпатського футболу, отже, вони відповідали цьому рівню. Я люблю спиратися на факти.

ФК «Минай» із закарпатськими футболістами в своїй основі за три роки пройшов такий шлях, то, значить, рівень наших вихованців достатній. Не скажу, що ФК «Ужгород «зробить так само, у нас інакші завдання, але це теж показник розвитку закарпатського футболу. Аматорський чемпіонат у нас на хорошому рівні.

Відомі вихованці

- Тут список величезний насправді. Граючий спортивний директор ФК «Минай», легенда «Карпат» Михайло Кополовець. Його одноклубники Юрій Путраш і Владислав Микуляк, відомий за виступами у «Говерлі” та інших вітчизняних клубах. Воротар Олександр Надь, який після «Говерли» грає в Угорщині. В’ячеслав Чурко із ФК «Маріуполь». Із тих, хто нині подає надії, Крістіан Біловар – у «Динамо». Олександр Кобеляш, брати Петро і Василь Луціви – ФК «Олександрія». Денис Слюсар випустився з «УФК» і має перейти в «Карпати». Двоє зовсім молодих хлопців – Макара і Кічун – перейшли в «Пушкаш Академію» (Угорщина). Є декілька футболістів 2005-2007 р.н., якими цікавиться команда «Варда» (Кішварда) з Угорщини.

 

Прес-служба ПФЛ
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору