Новини ЗМІ

Федорівський: Оболонь Бровар має зберегти впевненість у власних силах

18:30, 21 жовтня 2019

Найкращий гравець вересня у Першій лізі Назарій Федорівський розповів про причини успішної гри Оболоні Бровар, а також відзначив гравців, з ударами яких йому було найскладніше впоратися

- Для вас має значення визнання порталу UА-Футбол спільно з ПФЛ найкращим гравцем вересня?  Не дивно, що саме воротаря таким визнали?

- Звісно, дуже приємно отримувати таке визнання, але необхідно зазначити що це не лише моя заслуга. Прагнутиму прогресувати від матчу до матчу, щоб у майбутньому досягати таких результатів. Як на мене, зовсім не дивно що обрали найкращим воротаря, адже у 2014-му році Мануель Ноєр був номінований на Золотий м'яч і до останнього вважався реальним претендентом на перемогу.

- Назарію, влітку ви могли покинути Оболонь-Бровар, але повернулися у клуб, який дав вам путівку у великий футбол. Можете детальніше розповісти про причини, через які вирішили все ж залишитися у київському клубі?

- Як для вихованця академії ФК Оболонь це був цікавий досвід. З'їздив, поглянув на умови та ставлення до гравців у інших командах, але весь час був на зв'язку з тренерським штабом. Важливо, що тренери Оболонь-Бровар підтримали будь-яке моє рішення. Зрештою зрозумів, що маю залишатися у своїй рідній команді і приносити їй користь своєю грою.

- Уперше у цьому сезоні ви пропустили аж у сьомому турі і то з пенальті від Кірієнка. Напевно, такої вражаючої сухої серії вдалося досягти за рахунок впевненості у власних силах, а також надійної гри партнерів у захисті?

- У першу чергу необхідно відзначити організовану гру команди, а також зібраність та сконцентрованість усіх гравців. Важливо, що всі вірили один в одного і викладалися по максимуму як під час матчів, так і у тренувальному процесі. Сподіваюся, що і надалі збережемо впевненість у власних силах.

- У вересні ви здійснили 16-ть сейвів і досягли вражаючого показнику Whyscout в 1.85 xGA. Це означає, що в цілому ви запобігли більше ніж двом голам, на які награли суперники. Напевно, це той показник до якого прагнете, постійно працюючи на тренуваннях?

- Дійсно, як для голкіпера це непоганий результат, проте важливо не зупинятися на досягнутому і рухатися далі, постійно вдосконалюватися. Необхідно протягом усього сезону виступати стабільно.

- Взагалі, ви користуєтеся даними Whyscout? Наскільки ці цифри для вас важливі?

- Наша команда має доступ до інформації Whyscout. Коли є змога, переглядаю свої статистичні дані, а також показники партнерів, адже це дуже корисно для власного розвитку. Коли маєш всю необхідну інформацію, то можеш визначити у яких компонентах необхідно додати.

- Більше ніж половини ваших довгих передач були точними. Починати атаки через пас, а не просто вибивати м'яча це настанова Сергія Ковальця, адже у сучасному футболі від воротаря вимагається вдало грати ногами?

- Намагаємося грати надійно та прагматично, а коли суперник дає можливість розігрувати м’яч,  завжди цим користуємося. Сучасний футбол вимагає від воротарів бути універсалами, тому зараз прослідковується тенденція до того, що ледь не 50% тренувального процесу приділяється тактичним тренування та тренуванням першого пасу.

- У літнє міжсезоння якісь зміни були внесені у тренувальний процес Оболоні Бровар чи займалися згідно з раніше напрацьованим планом? Влітку О.Слободян поставив завдання – одне з призових місць і через це могла коригуватися підготовка?

- Футбол змінюються кожного дня, тому намагаємося йти в ногу з часом. Звісно, деякі зміни були внесені, проте вони не були кардинальними. Намагаємося використовувати все найкраще, що зараз є у сучасному футболі.

- Який матч у цьому сезоні для вас був найскладнішим? Можете виокремите гравця, удари якого для вас є найбільш незручними?

- За цю частину сезону найважчою була гра проти Інгульця. Здається, ми були не повністю готові до натиску суперника. Що стосується незручних ударів, то можу виділити Нурієва та Араужо з Минаю,  також Брікнера з Руху. У них дійсно шалені удари.

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами ua-football.com
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору