Новини змагань

Маковійчук і Прокопіненко - найкращі тренери минулого ігрового вік-енду

10:30, 5 листопада 2019

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру змагань ПФЛ сезону 2019/20

Фото: fckremen.com


«Кремінь» – чемпіон Другої ліги, який після підвищення в класі ще не грав домашніх матчів у рідному місті. Через реконструкцію штучного поля «Кремінь-Арени» вони приймали суперників спершу в Горішніх Плавнях, а потім – у Полтаві, що, звичайно, не було домашніми матчами в повному сенсі слова.

Тому коли вже пізньої осені кременчужани проводили перший у сезоні матч на оновленому домашньому стадіоні, та ще й виставили для своїх фанів здобутий влітку трофей переможця Другої ліги, сама атмосфера довгоочікуваного матчу перед своєю публікою мотивувала їх на яскравий виступ.

Тож сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер кременчуцького «Кременя» Володимир Прокопіненко. Його підопічні на своєму полі розгромили «Агробізнес» (4:0), перервавши затяжну серію невдач.

1.Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Виграти, по суті, перший домашній матч сезону, та ще й відразу з розгромним рахунком у одного з претендентів на медалі – це прекрасний почин, який гарантує підвищення інтересу до команди на залишок літньо-осінньої частини сезону.

2.Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Кремінь» не міг розраховувати на дискваліфікованого форварда Тарануху та травмованого опорника Недолю, у той час, як гості прибули в бойовому, максимально наближеному до оптимального складі. До того ж, можливості кадрового маневру Прокопіненка були зменшені через осінню «чистку» складу, наслідком якої стало відсторонення чи переведення в резервний склад низки гравців.

3.Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з попереднім матчем – програним 2:4 харків’янам – «Кремінь» провів лише одну безпосередню зміну в стартовому складі: це вихід центрхава Скоблова замість форварда в відтяжці Таранухи. Але насправді рокіровок було більше – скажімо, Удода було переведено з місця лівого хава направо, а фланговий універсал Павлик замість цієї позиції вийшов ліворуч у захисті.

4.Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

При Прокопіненку «Кремінь» кілька разів випробовував новинки, пов’язані із тактичною схемою та загальною стилістикою гри. Проти «Агробізнесу», який за останніх півроку став набагато якісніше грати в комбінаційний футбол, команда господарів застосувала схему в три захисники (5-4-1), завдяки чому звузила коридор прориву для їхніх вінгерів і досягла потрібного розташування для швидкого переходу від оборони в атаку.

5.Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

«Кремінь» пережив затяжну смугу невдач – 13 турів без перемог (3 нічиї та 10 поразок, м’ячі 15:35). Вдома він не вигравав із серпня місяця. Але тут маємо на увазі, що у місті Кременчук команда не грала ще з минулого сезону, тому була позбавлена емоційної складової навіть у номінально домашніх матчах, що, зважаючи на звичний відсоток заповнення «Кремінь-Арени», є дійсно суттєвою обставиною.

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:
Володимир Прокопіненко («Кремінь»)
Середній бал – 4,6


Надзвичайно важливим був звітний тур для команди із Чернівців. Після синхронних успіхів конкурентів «Буковина» опинилася на останньому місці в західній групі. І якщо чернівчани хотіли вирватися із пастки наприкінці осінньої частини сезону, треба було досягати результату на над можливостях.

Тож сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер чернівецької «Буковини» Степан Маковійчук. Його підопічні мінімально обіграли на виїзді хмельницьке «Поділля», покинувши останнє місце Групи «А».

1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Останнє місце неабияк мотивувало буковинців, до того ж, суперник – досить гідний: «Поділля» було в п’ятірці найкращих, мало досить переконливі показники в цьому чемпіонаті, в першому колі виграло в Чернівцях із розгромним рахунком і вже три матчі не знало поразок у матчах із цим суперником. А сама «Буковина» в Хмельницькому не вигравала 24 роки – від 1995-го.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди мали кадрові складнощі. По-перше, це дискваліфікація основних захисників (Воловик у господарів, Полянський – у гостей). По-друге, «Поділля» страждало від наслідків захворювання, яке відправило на лікарняний відразу кількох гравців. По-третє, сама «Буковина» напередодні через складну ситуацію втратила кількох гравців. Перед виїздом у Хмельницький в клубі залишалося всього 15 гравців, реально доступних тренерові в цьому матчі – 14.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Тренерський штаб буковинців працював у екстремальних умовах, фактично не маючи не тільки якісного, а навіть кількісного вибору. У Хмельницькому відсутність найдосвідченішого центрбека Полянського гості компенсували переведенням у захист універсала середини поля Понедельника, а на його місце перевели номінального лівого лінійного Сантрапинських (зліва у захисті вийшов номінальний вінгер Сивка). А замість Ходаковського праворуч у півзахисті з перших хвилин вийшов Іванченко.

4. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Номінальна схема «Буковини» – 4-4-2, в цій грі – 4-1-4-1, але при цьому, звичайно, маємо на увазі величезну обмеженість вибору в тренерів і необхідність використовувати гравців не на їхніх оптимальних позиціях, а також практично повну відсутність підсилення з лави запасних, а отже – неможливість керувати грою через заміни. Якби господарі не залишилися в меншості на досить великий відрізок гри, це зіграло б свою негативну роль.

5. Накопичувальний критерій – 3

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Про якісь серії відносно команди-аутсайдера не випадає говорити – виступи «Буковини» все ще нестабільні, не вистачає кадрового потенціалу та матеріального підґрунтя. Втім, є дві обставини. На виїзді чернівчани не програють вже майже місяць (4 очка за цей час), та й після провального літнього відрізку команда почала набирати очки й дещо вирівнялася порівняно з іншими учасниками ліги. 

Лауреат 19-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Степан Маковійчук («Буковина» Чернівці)

Середній бал – 4,4

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору