Новини змагань

Бузник: зараз важливо відновити командну взаємодію футболістів, повернутися до основ тактичної підготовки

13:00, 8 травня 2020

Генеральний секретар Всеукраїнського об’єднання тренерів Анатолій Бузник про відновлення тренувального процесу команд змагань ПФЛ

Фото: пресслужба ПФЛ


Зізнатися, з усією цією всесвітньої карантинною історією самоізоляції крім відчуття небезпеки прийшло відчуття величезної незадоволеності. Нібито у тебе щось вкрали, причому прямо з рук. За зізнанням більшості експертів змагання ПФЛ цього сезону найцікавіші, а інтрига у першій лізі небачена. На щастя, з 11 травня карантин послабили, а команди мають можливість повернутися до бажаних тренувань. Пресслужба ПФЛ звернулася до Заслуженого тренера України Анатолія Бузника з проханням розповісти про власне бачення підготовки команд у цей період.

Своєчасне рішення Уряду

- Чи справляється Україна з пандемією? Гадаю, це питання варто адресувати медикам, адже ми так само всю інформацією отримуємо з медіа. Але ж в Україні нічого надзвичайного не відбулося, тому, мабуть, всі вжиті заходи були своєчасними.

Послаблення карантину

- Добре, що карантин послаблюється, всі задоволені від того, що можна буде хоча б частково повернутися до звичного ритму життя. Звичайно, важливо відразу після трьох тижнів підготовки розпочати змагання, але бажано було б відразу й не закінчити.

Оптимальні терміни

- Як тренер, який працював з клубними командами і готував різні збірні до змагань можу висловити власну суб’єктивну думку. Комусь три тижні може бути мало, а комусь – навіть забагато. Коли Газзаєв працював у «Динамо», то говорив, що йому достатньо два тижні навіть на підготовку до матчів єврокубків. А в період зимової підготовки три місяці для клубів забагато, адже наприкінці цього шляху вони часто бідкаються, що їм уже нічого робити до відновлення офіційних змагань. Істина посередині.

Фото: fcab.com.ua


Кваліфікація тренера

- У будь-якому випадку все залежить від рівня підготовки тренера. Сучасні фахівці мають бути і тактиками, і стратегами, і тренерами з фізпідготовки і психологами. Ми про це багато говоримо з авторитетним спеціалістом Миколою Павловим. Інша справа, що всі команди знаходитимуться в однакових умовах. Якщо й будуть огріхи у цій форсованій підготовці, то навряд вони будуть такими, що впадають в око.

Підготовка через ігри

- Кожен професіональний футболіст за будь-яких умов витримає щонайменше один тайм навантаження. А через три тижні його можна привести до більш-менш якісного стану, особливо з урахуванням того, що взимку була специфічна підготовка. Через матчі гравці змагань ПФЛ швидко повернуться в необхідну для великих навантажень форму.

Командна взаємодія

- На цей збір футболісти вже приїдуть в певному тонусі, адже вони виконували вдома вправи і мали фізичне навантаження. Навряд чи є сенс витрачати час на тестування фізичних кондицій гравців чи підтягування технічних якостей. Куди важливіше відновити командну взаємодію футболістів, повернутися до основ тактичної підготовки команди. Щодо психології, то про цей фактор навіть говорити немає сенсу – складно всім, і складно однаково.

Контрольні матчі

- Щодо фізичних якостей, то витривалість, швидкість, силу чи гнучкість за цей час складно буде удосконалити, хоча треба над цими компонентами постійно працювати. Щодо контрольних матчів, то без тестів екзамен неможливо скласти. Так і тут, без одного-двох матчів у сезон краще не повертатися. Тому важливо знайти розумне поєднання контрольних матчів, тренувальних занять і теорії.

Приклад Жабченка

- Багато залежить від головного тренера команди, який має в таких умовах працювати, якщо не 24 години на добу, то хоча б 18. Для мене у цьому плані показовим є Ігор Жабченко, який живе тим, чим займається. Особливо у Першій лізі на першому місці результат. І ось за цих обставин ми побачимо, хто і на що вчився.

Ігор Жабченко. Фото: gornyak-sport.net


Медичний протокол

- Я впевнений, що в тестах ПЛР необхідності зовсім немає. Так, для самозаспокоєння - добре, але ж будь-який гравець в теорії може десь порушити карантин, а потім наступного дня знову повернеться тренуватися до команди.

Кожного ж ранку такий тест проводити не будеш, тому, вважаю, їх використання доцільним в одноразовому порядку. Це те ж саме, що гра в маски - просто неефективно. А от перед офіційними матчами варто перевіряти гравців, бо футбол це все ж таки контактна гра і може різне статися.

Приклад Бундесліги

- Німці в цьому сенсі дуже дисциплінована нація, адже вони історично звикли виконувати вказівки влади. Я не здивований, що саме вони першими відновлюють футбол, німці - молодці, думаю, в них все має вийти!

Покарання УЄФА

- Дуже непросте питання щодо дострокового завершення змагань у деяких країнах Європи. Я читав, що УЄФА може покарати ці країни щонайменше відлучення від єврокубків. З одного боку це те ж саме, що чоловік з дружиною вирішили розлучити, а судді та сусіди рекомендують цього не робити.

А з іншого боку вертикалі влади та повноважень УЕФА ніхто не скасовував, не знаю що з цим робити, думаю, в УЕФА вистачить мудрості прийняти правильне рішення.

 

Пресслужба ПФЛ
ТЕГИ: БУЗНИК, ПФЛ
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору