Новини ліги

Рада ліг ПФЛ: усі змагання достроково зупинено

16:00, 21 травня 2020

Попри рекомендації УЄФА дограти змагання у своїх країнах, Рада ліг ПФЛ ухвалила рішення про зупинку змагань

Фото: пресслужба ПФЛ


Рада ліг  провела сьогодні засідання у форматі зустрічі керівників на стадіоні «Оболонь Арена» у Києві. У роботі узяли участь перший віце-президент УАФ Олег Протасов і голова Асоціації футболістів-професіоналів України Ігор Гатауллін.

«Вчора Кабінет міністрів ухвалив постанову про пом'якшення карантину, - сказав на початку зустрічі президент ПФЛ Сергій Макаров. - Введено адаптивний карантин. Кожна область сама вирішуватиме, які заходи дозволяти проводити. Зараз поступово відкриваються готелі, починає працювати транспорт. Основні виклики, які стоять перед нами на цей час: забезпечення тестування та убереження від такої загрози, як можливий спалах захворювання під час змагань».

Ніяких інших сценаріїв окрім як проведення весняної частини змагань не розглядає зараз і УАФ, про що повідомив Олег Протасов.

Фото: пресслужба ПФЛ


Рада ліг заслухала перш за все представники клубів Другої ліги, які здебільшого схилялися до формули, за якою ці змагання мають зупинитися. «Ситуація на Рівненщині непроста, - підкреслив президент «Вереса» Іван Надеїн. - Ми провели два повноцінних кола, де кожна команда мала зіграти з кожною, тому змаганьний принцип було збережено. Розуміємо, що цей сезон втрачено, і головні зусилля важливо спрямувати на те, що не втратити наступний».

Його підтримали з трибуни представники «Нікополя», «Кристала» і вінницької «Ниви».

Заслухавши своїх колег, Рада ліг провела голосування щодо весняної частини сезону 2019/20, згідно з яким змагання у Другій лізі достроково завершено - переважна більшість клубів проголосувала за зупинку.


Не менш палкими вийшли дебати щодо відновлення змагань у Першій лізі, адже за підсумками змагань у цьому дивізіоні мають визначитися три команди, які підвищаться у класі.

Фото: пресслужба ПФЛ


«Отримали офіційні рекомендації УЄФА, переклали їх з англійської та надали клубам. На мою думку, у цьому документі все прописано досить чітко і ми дотримуємося цієї ж позиції. Згідно з цим документом, ідеальний варіант — дограти змагання у тому вигляді, який був від самого початку прописаний в Регламенті. Якщо це не можливо зробити, то необхідно дограти чемпіонати у будь-якому іншому форматі. Якщо навіть цей варіант не підходить, то тоді вже підсумки змагань підбивати виходячи з нинішнього положення команд у турнірній таблиці», - звернувся на початку засідання Сергій Макаров, маючи на увазі здебільшого представників Першої ліги.

Попередньо, ситуація у Першій лізі виглядала більш оптимістично, багато команд висловлювалися за відновлення змагань. Щоправда, ПФЛ розуміє, що перш за все – це здоров’я футболістів, глядачів і тих, хто причетний до футболу, а також суспільства в цілому. Зрозуміло, що ідеально, якби дозволила ситуація з пандемією, тимчасово зупинені змагання варто дограти, щоб за спортивним показником визначити призерів Першої ліги і невдах, які вирушать до Другої ліги.

От тільки економічні перепони стали на заваді продовження захоплюючих змагань у Першій лізі, які Адміністрація ПФЛ пропонувала відновити з 15 червня. Сюди додалася і неможливість деякими клубами зрозуміти вимоги медичного протоколу.

«Ми б хотіли отримати чіткі медичні вимоги до клубів – скільки треба роздягалень, на скількох автобусах пересуватися команді і як часто робити тести, - сказав директор «Волині» Валентин Кошельник. – І важливо розуміти, що буде з командою, якщо в ній виявлять хоча б одного, хто захворів на коронавірус».

Фото: пресслужба ПФЛ


За підсумками голосування «за» висловилося шість клубів, вісім було «проти», один клуб утримався, а представника «Металурга» не було на засіданні через хворобу.

Таким чином, змагання у Першій лізі за вимогами Регламенту не буде дограно. Натомість, наступного тижня ПФЛ направить до клубів опитувальник, де запропонує кілька можливих форматів визначення призерів та формулу, за якою клуби зможуть провести ротацію між лігами. Позиція клубів щодо обміну між лігами буде доведена до Виконкому УАФ, який ухвалить остаточне рішення щодо підсумків сезону 2019/20.

 

Пресслужба ПФЛ
ТЕГИ: ПФЛ
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору