Новини ЗМІ

Тренерський ракурс. Ілля Близнюк і Олександр Кучер – найкращі тренери шостого туру змагань ПФЛ

11:00, 13 жовтня 2020

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Першої ліги сезону 2020/21

Фото: mfc.mk.ua


Звітний тур Першої ліги запам’ятався рівними та напруженими протистояннями, і тільки в одному з матчів було зафіксовано розгромну перемогу. Що особливо цікаво, це сталося в матчі суперників із давньою історією взаємин, а поразки зазнала команда, яка вдало стартувала в поточному чемпіонаті.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер МФК «Миколаїв» Ілля Близнюк. Його підопічні розгромили на своєму полі «Гірник-Спорт» (6:1), завдавши суперникам найбільшої поразки за всі шість років протистоянь.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

По-перше, говоримо про історичну складову – «Гірник-Спорт» досягав успіху в більшості з попередніх 12 очних зустрічах. Наприклад, минулого сезону МФК «Миколаїв» поступився на своєму полі горішньоплавненцям – 0:3. По-друге, «Гірник-Спорт» напрочуд вдало стартував у чемпіонаті 20/21, реально претендуючи на лідерство й не знаючи поразок до цього туру. По-третє, самим миколаївцям дорікали за скромну результативність – важливо було «вистрелити» та набити хорошу різницю м’ячів.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до матчу в бойових складах. Особлива обставина господарів – вимушена заміна вже в дебюті гри (Ляшевського замінив Кулинич), а єдина суттєва втрата – травма форварда Войцеховського, на якого МФК «Миколаїв» не може розраховувати ще з початку сезону. Стосовно гостей, все ж відзначимо той факт, що «Гірник-Спорт» грав у меншості біля 50 хвилин ще з кінця першого тайму.

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 5

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після складного, але виграного матчу в Краматорську дві зміни в стартовому складі провів тренерський штаб миколаївців. Одарюка на місці флангового півзахисника змінив Попов, а фулбека Кулинича – Ляшевський (він вдало ввійшов у гру проти «Авангарду» з лави запасних, проте цього разу потребував заміни вже на 18-й хвилині). Можна сказати, що МФК «Миколаїв» вгадав зі складом і тактикою.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Тут треба зазначити, що тренерський штаб «корабелів» награв тактику з трьома центральними захисниками, проте в матчі з «Гірником-Спорт» виставив схему 4-2-3-1, взявши до уваги високі та агресивні фланги гостей. За винятком ранньої заміни, всі інші задумки спрацювали, а рокіровки під час гри себе виправдали – «джокери», зокрема, причетні й до результативних комбінацій.

  1. Накопичувальний критерій – 4

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Із шести стартових турів за календарем МФК «Миколаїв» лише вдруге грав на своєму полі – і в матчі проти непростого суперника з численними кадровими перетинами та під тиском результату здобув яскраву прем’єрну перемогу. Важливо, що вдалося виграти з розгромним рахунком – це прорив у плані результативності, якого давно чекали вболівальники і який надихне колектив і зробить гру розкутішою.

Лауреат 6-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі:

Ілля Близнюк (МФК «Миколаїв»)

Середній бал – 4,6


Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21

Фото: facebook.com/metaluafc


Ще до початку чемпіонату цей клуб-дебютант називався серед головних фаворитів Другої ліги за підбором гравців, проте, перш ніж добитися загального визнання, «Метал» все ж пройшов низку випробувань. Вилетів із Кубка, на своєму полі поступившись новачкам Першої ліги – «ВПК-Агро», пережив корона-кризу, а також травми окремих гравців, на яких особливо розраховував.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер харківського «Металу» Олександр Кучер. Його підопічні здолали на своєму полі одного з конкурентів – сімферопольську «Таврію» (2:1), продовжуючи лідирувати в Групі «Б» без втрати очок.

  1. Номінальний результат команди – 5

(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Метал» проводить перший сезон в історії, вся принциповість протистоянь у нього лише закладається, тому відзначимо, що вперше харків’янам випало зіграти з одним із безпосередніх медальних конкурентів. І в цьому випробуванні команда під керівництвом тренера-дебютанта Кучера зіграла так само рівно, як і в матчах із суперниками менших турнірних претензій.

  1. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5

(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Відразу кілька гравців не могли допомогти господарям через травми – це захисник Андерсон Піко, а також півзахисники Горяінов-молодший і Романов. Це, безперечно, не позбавило «Метал» боєздатності (у команди дуже хороший, на окремих позиціях навіть надлишковий підбір гравців), але різко контрастувало з 12 запасними у заявці на матч «Таврії».

  1. Майстерність в роботі з кадрами – 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Дві зміни в стартовому складі провів харківський штаб порівняно з попереднім туром (перемога 2:0 на полі МФК «Миколаїв-2»). Через різні причини поза грою залишилися півзахисники Піко та Поступаленко, а зі стартового складу вийшли Лозовий і Багачанський. На жаль, останній із них – юний гравець – тяжко входив у гру, тож був замінений ще після першої третини матчу. Другий негативний момент стосується вибору виконавців стандартів. Вдруге в сезоні такий досвідчений гравець, як Фомін, не забиває пенальті – у той же від воротаря кут, також за рахунку 0:0. Помилка, яка повторюється, стає симптоматичною.

  1. Тренерська майстерність – 5

(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Базова схема харків’ян передбачає наявність чотирьох захисників, п’ятьох півзахисників і одного «чистого» форварда, проте тур від туру вона відрізняється окремими акцентами – це може бути 4-1-4-1 (найчастіше), 4-2-3-1 чи навіть 4-3-3 проти суперників, глухий редут яких потребує додаткового тиску. Цього разу команда збалансувала півзахист із виходом Поступаленка, а в атаці додавала потужності Фоміну завдяки досить високим флангам із швидкісними, технічними Нехтієм і Танчиком.

  1. Накопичувальний критерій – 5

(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Шостий матч поспіль виграє «Метал», лише тепер пропустивши прем’єрний м’яч у власні ворота за час виступів у Другій лізі. Проте відразу треба зазначити: дебютант турніру здобуває перемоги не тільки за рахунок підбору досвідчених гравців високого класу. Тренер-дебютант Кучер зі своїм штабом поставив команді хорошу гру з власним стилем і вмінням переломити хід гри. «Метал» не просто перемагає на класі, а використовує найкращі якості гравців, підлаштовуючи тактичну схему з урахуванням особливостей наявних кадрів і асиметричності суперників.

Лауреат 6-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі: 

Олександр Кучер («Метал» Харків)

Середній бал – 4,8

 

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору