Новини змагань

Сезон 2022/23 в ПФЛ: учасники змагань і календар Першої ліги

16:30, 12 серпня 2022

Пресслужба ПФЛ розповідає все найголовніше про формат, склад учасників і календар змагань

Фото: Павло Кубанов, УАФ


Війна внесла свої корективи в плин вітчизняного футбольного чемпіонату – вимушено призупинили участь низка клубів (10 – у Першій лізі, 14 у Другій). Це змусило ПФЛ спільно з клубами виробити новий підхід до формування учасників і способу розіграшу нового сезону змагань у наших дивізіонах.

Так, після консультації зі всіма клубами прийнято рішення затвердити склад учасників чемпіонату України з футболу серед команд клубів Першої ліги сезону 2022/2023 (2 групи – група «А» та група «Б») по територіальному принципу:

№ п/

п

Група «А»

Назва команди

№ п/

п

Група «Б»

Назва команди

1

«Буковина» Чернівці

1

«Гірник - Спорт» Горішні Плавні

2

«Діназ» Вишгород

2

«Кремінь» Кременчук

3

«Епіцентр» Кам’янець -Подільський

3

«ЛНЗ» Черкаси

4

«Карпати» Львів

4

«Металург» Запоріжжя

5

«Нива» Тернопіль

5

«Оболонь» Київ

6

«Полісся» Житомир

6

«Полтава» Полтава

7

«Прикарпаття» Івано -Франківськ

7

«Скорук» Нікопольський район

8

«ФСК Маріуполь» Маріуполь

8

«Чернігів» Чернігів

Нагадаємо, що Перша ліга 30 років тому (в прем’єрному чемпіонаті 1992 року) вже проводилася за таким форматом. У сезоні 2022/23 заплановано провести Першу лігу в два етапи – дві групи по вісім команд, два кола в 14 турів, 56 матчів у кожній групі на першому етапі (всього 112 матчів).

На другому етапі 1-4 місця груп формують групу за вихід в УПЛ з урахуванням очок, отриманих на першому етапі в іграх між собою. А 5-8 місця формують групу за право грати в Першій лізі з урахуванням ігор між собою на першому етапі.

На другому етапі команди Групи «А» проводять матчі тільки з командами Групи «Б» у два кола, 32 матчі у кожній групі, команди проведуть по 8 матчів.

Всього в чемпіонаті буде проведено 176 матчів. Одна команда проводить 22 матчі у чемпіонаті. Дві кращі команди здобувають право на прямий вихід до УПЛ, третя та четверта команди Першої ліги зіграють матчі плей-офф за підвищення в класі – 3 місце Першої ліги грає з 14 місцем УПЛ, 4 місце грає з 13-м УПЛ.

Жеребкування календаря пройшло одразу після ХХХ Конференції ПФЛ, яка пройшла сьогодні.


Календар змагань у Групі А і Групі Б.


Щодо Другої ліги рішення було прийнято, зважаючи на той внесок, який цей дивізіон зробив в останні роки в розвиток вітчизняного футболу – звідси вищі дивізіони запозичили десятки команд за ці сезони. Отже, вирішено затвердити склад учасників чемпіонату України з футболу серед команд клубів Другої ліги сезону 2022/2023:

№ п/п

Назва команди

1

«Васт» Миколаїв

2

«Звягель» Новоград-Волинський

3

«Кремінь-2» Кременчук

4

«Металург-2» Запоріжжя

5

«Нива» Бузова

6

«Нива» Вінниця

7

«Реал Фарма» Одеса

8

«Рубікон» Київ

9

«Хуст Сіті» Хуст

10

«Чайка» П.Борщагівка

11 «Полісся-2»

11 команд Другої ліги зіграють у два кола. Перше місце підвищується в класі напряму, друге місце зіграє стиковий матч із передостаннім місцем Першої ліги.

Зверніть увагу!

У разі підтвердження ФК «Десна» та ФК «Маріуполь» участі у Чемпіонаті УПЛ сезону 2023/24, матчі плей-офф не проводяться. Кількість команд УПЛ збільшується до 18. У разі, якщо тільки один із зазначених клубів підтверджує участь – тоді команда, що посіла чотирнадцяте місце у Прем’єр-лізі та команда, що посіла третє місця у другому етапі змагань Першої ліги у групі «Чемпіонська», бере участь в етапі плей-офф за право грати у чемпіонаті України серед команд клубів ПЛ сезону 2023/24. Етап плей-офф складається з двох матчів, по одному на полі кожної з команд-учасниць. Господар поля визначається шляхом жеребкування.

 

Пресслужба ПФЛ

 
ТЕГИ: ПФЛ
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору