Новини змагань

Шпаков: треба більше довіряти молодим тренерам

08:09, 10 березня 2022
  • Олександре Олександровичу, чим займаєтеся в умовах війни?
  • Під час війно активно не працюю, здебільшого спілкуємося з тренерами школи Динамо, ділимося досвідом. Жодних проблем з комунікацією немає. Як немає і претензій до рідного Динамо. Я працюю в клубі ось уже 45 років - п'ять років грав за клуб, 40 років працюю з дітьми і моє серце завжди буде з клубом. Адже я ношу динаміську емблему біля серця з 1964 року.
  • За основною командою Динамо слідкуєте? Вважаєте, що Забарного і Циганкова продали вчасно?
  • Віктор Циганков вже давно прагнув залишити команду і вийти на новий рівень у своїй професіональній кар’єрі. Та й Забарний прогресує і заслужив шанс проявити себе закордоном. На жаль, Ілля зараз все ще відновлюється після травми і не може дебютувати в АПЛ. Сподіваюся, що хлопці зможуть зарекомендувати себе з найкращого боку. Щоправда, Циганков доводить від матчу до матчу у Жироні, що є якісним футболістом.

Чомусь одні відразу проявляють себе, а інші все списують на необхідність адаптації. Все залежить від футболістів, від їх професіоналізму.Вважаю, що ці трансфери підуть на користь збірній, адже наші футболісти матимуть змогу грати в топових чемпіонатах. Для Динамо це суттєві втрати, але такі реалії футболу.

  • Як вважаєте, цих лідерів є кому замінити?
  • Зараз у Динамо отримують можливість грати низка молодих футболістів і все в їхніх руках. Важливо, щоб вони цим шансом скористалися. Якщо вони не заграють, то київський клуб суттєво втратить в результатах. Молоді футболісти нестабільні, тому це варто враховувати. Юнацький і дорослий футбол це зовсім інший рівень. Наприклад, Пеле заграв в 16 років і виграв ЧС… А хто в нас зміг проявити себе в такому віці? На жаль, низка молодих гравців не змогла скористатися шансом і зараз їх віддали в оренду в інші клуби.

Зараз же у Динамо чимало молодих футболістів, саме про це мріяв завжди Ігор Суркіс. Майже всі вони пройшли горнило міжнародних юнацьких матчів. І це їм допоможе у майбутньому. Важливо, щоб перехід у дорослий футбол у них пройшов без проблем. Все залежить від гравців і від тренера основної команди.

  • Що можете сказати про старт Динамо в УПЛ?
  • Кияни провалили першу гру і причину провалу в матчі з Інгульцем треба шукати ширше. Ми провально почали сезон, невдало зіграли в єврокубках. Тоюто, ігрові проблеми тривають з літа. Сподіваюся, що надалі результати покращуватимуться, але поки оптимізму небагато. Хочеться, щоб отримали шанс проявити себе молоді тренери, але все залежить від бажання керівництва клубу, від їх бачення ситуації. Вважаю, що той же Костюк своєю роботою з Динамо U-19 заслужив на цей шанс. Ігор знає сильні і слабкі сторони молоді, точно обізнаний потенціал кожного, адже саме він виводив їх на якісно новий рівень. Він уміє управляти цими гравцями, адже під його керівництвом ці хлопці обіграли Ювентус, Андерлехт, Бенфіку, Барселону, Баварію.

Бачення Костюком футболу і сучасні методи тренувального процесу можуть принести користь Динамо. Академія Динамо вирощує не лише футболістів, а й якісних тренерів. Цей фахівець пройшов усі тренерські щабелі – від Академії до юнацької команди.

  • Чекаєте Реброва на посаді національної команди?
  • Так, я читав його інтерв`ю, мені імпонує його дипломатичність в цьому питанні – він пов'язаний професіональним контрактом зі своїм клубом. Але це вам також один із прикладів, що Динамо уміє готувати кадри. Цей фахівець дуже якісно працює на клубному рівні і цілком може проявити себе біля керма збірної. Сміливо можемо сказати, що Андрій Шевченко прищепив національній команді яскравий і, головний, сучасний малюнок гри. Така приємна тенденція, що молоді українські тренери показують результат, то чому, як не зараз, дати їм більше можливостей і шансів працювати?

 
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору