Новини змагань

Тренерський ракурс. Пучков і Варжеленко - найкращі тренери в 22-му турі

13:00, 27 березня 2017

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового 22-го туру змагань ПФЛ

Фото: gornyak-sport.net

Перша ліга


 1. Номінальний результат команди - 5  (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
    Нагадаємо, "Черкаський Дніпро" - діючий срібний призер Першої ліги, срібні медалі команда завоювала за підсумками минулого сезону. І у цьому поєдинку черкащани також вели в рахунку. Однак відіграти два м'ячі й довести справу до крупної перемоги виявилося під силу "Гірнику-Спорт". Це перша за чотири роки (ще з друголігової пори) перемога команди з Горішніх Плавнів над черкащанами.  


2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними - 5
    "Гірник-Спорт" відчував певні кадрові труднощі - після програного матчу в Охтирці відбував дискваліфікацію центральний захисник Ігор Носарєв, який награвався як основний. Довелося внести й іще кілька змін у стартовий склад, які також виявилися вдалими. Однозначно вгадав Сергій Пучков з Дячуком в атаці й Павликом на правому краю - це були доленосні рішення.


3. Майстерність в роботі з кадрами - 5

    Порівняно з осінньою частиною сезону, "Гірник-Спорт" не лише суттєво оновив свій склад, але й знайшов нове застосування наявним гравцям. Приклад: Мойсеєнко зумів перебудуватися з позиції флангового захисника на місце вінгера, не втративши при цьому в ефективності й зумівши проявити себе на обох флангах. Здорово варіював Пучков обома краями. Знайшов себе й Дячук, котрий створив хороший дует з досвідченим Шевчуком.

4. Тренерська майстерність - 4
    Другий матч поспіль "Гірник-Спорт" жахливо розпочинає гру - три м'ячі пропущено за перший тайм в Охтирці, а вже до 14-ї хвилини в Горішніх Плавнях господарі отримали два голи від черкащан. Звісно, це може бути наслідком елементарної незіграності, адже команда Пучкова суттєво оновилася, але ми бачимо, що гравцям доводиться проявляти волю до перемоги й виправляти ранні помилки. Утім, добре, що у команди працюють заміни, є варіативність складу й колектив готовий проявити волю до перемоги.

5. Накопичувальний критерій - 4
    Поки що "Гірник-Спорт" нестабільний і не може похвалитися прогнозованістю результатів. З позитивних факторів відзначимо швидкий прогрес новачків та відразу шість забитих м'ячів у двох стартових турах. Утім, як бачимо, пропустила команда п'ять, тож тут є ще над чим працювати. Залишається сподіватися, що всі ці зміни допоможуть горішньоплавненцям стабілізувати свою гру, налагодити командні дії, зробити більш надійною оборону. Базис для подальшої роботи є.

    Лауреат 21-го ігрового дня в номінації "Тренер туру":
    Сергій Пучков ("Гірник-Спорт")
    Середній бал - 4,6


Друга ліга

1. Номінальний результат команди - 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Рух» дуже потужно стартував у весняній частині сезону та й взагалі володіє потужним складом, тому кожен його матч - справжній екзамен для суперників. ФК «Нікополь» цього сезону вдруге грав з винниківцями і знову зумів створити їм серйозні проблеми. Якщо вдома фаворит сезону вирвав мінімальну перемогу, то в цьому поєдинку йому не вдалося переграти нікопольців, що призвело до втрати лідерства.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними - 4 (травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

ФК «Нікополь» не володіє особливими можливостями в перебудовах складу, адже кількість гравців у розпорядженні тренерського штабу не дуже велика. Однак треба віддати належне - нікопольська команда укомплектована так, щоб мати підміну на всіх позиціях, тож наявний кадровий потенціал вона реалізовує повністю.

3. Майстерність в роботі з кадрами - 4

(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

ФК «Нікополь» вдало вишикував свій оборонний блок, зумів побудувати міцну оборону, котра ефективно діяла у верховій та силовій боротьбі. Досить вдало вибрана й кадрова стратегія – збережені гравці під заміни, тож команді вдалося витримати матч і досягти результату.

4. Тренерська майстерність - 5
Команда господарів правильно оцінила співвідношення сил і вибрала ту тактику, яка дозволила створити головну сенсацію туру. Звісно, гостям могло бути незручно діяти на дещо незвичному штучному покритті, однак, на нашу думку, атак у них було достатньо, і вдала гра воротаря та захисної групи старалася нівелювати гострі випади фаворитів сезону.

5. Накопичувальний критерій - 5
Навесні команда Варжеленка ще не програвала – і обидві нічиї (в гостях з «Поділлям» і вдома з «Рухом») можна назвати сприятливими результатами. При наявних кадрах ФК «Нікополь» не відчув труднощів з утриманням потрібного результату, але при цьому налагодив і контратакувальну гру, і ведення гри з м’ячем. А окремий плюс – уміння заробити й реалізувати стандартні положення, що для, загалом, молодої й не дуже досвідченої команди – великий плюс.

Лауреат 21-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Григорій Варжеленко (ФК «Нікополь»)
Середній бал - 4,6

Прес-служба ПФЛ

За матеріалами uafc.org,ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору