Новини змагань

Тренерський ракурс. Мостовий і Донець - найкращі тренери першого туру

17:00, 17 липня 2017

Всеукраїнське об'єднання тренерів називає номінантів первого туру змагань ПФЛ

Руслан Мостовий. Фото: Роман Породько.


Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки стартового туру української Першої ліги сезону 2017/18

Новий сезон розпочався у Першій лізі низкою важливих матчів, однак на їхньому фоні вирізнялося протистояння двох найбільш прогресуючих команд Професіональної футбольної ліги. Доробок ковалівського «Колоса» за два сезони – золоті медалі Другої ліги та місце у першій п’ятірці у Першій лізі. «Рух» у дебютному сезоні серед неаматорів став віце-чемпіоном Другої ліги й одразу ж підвищився у класі. Тому матч у Винниках справедливо вважався одним із центральних. Його переможцем став «Рух», відсвяткувавши історичну першолігову прем’єру перемогою.

Наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Руху» Руслан Мостовий. Його підопічні завдали поразки «Колосу» в надзвичайно важкому та відповідальному матчі.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

«Рух» не мав права на осічку з кількох основних причин: по-перше, це був історичний дебют клубу на першоліговому рівні, по-друге – перший домашній матч нового сезону, по-третє, в гості прибув суперник, який також вважається одним із претендентів на цьогорічні медалі. З огляду на це важка, трудова перемога – прекрасне досягнення.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Основна кадрова проблема «Руху» полягає в тому, що команда влітку перебудувала склад, деякі визначальні гравці завершили виступи – це означає, що тренерський штаб потребував більше часу на налагодження нових ігрових зв’язків. Утім, про «Колос» можна сказати рівно те саме, тому переваги чи недоліку в цьому компоненті не було у жодного із суперників.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Складність цього компоненту полягала в тому, що «Рух» часто перебудовує свою гру на різні тактичні схеми, що вимагає наявності гравців високої кваліфікації та майстерності. Мостовому вдалося плавно розподілити командні сили, тому по ходу другого тайму його заміни спрацювали значно краще, аніж у суперників.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

«Рух» розпочинав із трьома центральними захисниками, однак після серії замін перейшов на тактику з чотирма оборонцями (відзначаємо майстерність Заставного та В.Білого, котрі допомогли досягти балансу на флангах). Також вдало пройшли зміни в півзахисті, де поява Лозового та С.Козловського допомогла змінити вектор наступу.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Цього року «Рух» вражає домашніми виступами: він виграв уже 9-й поспіль офіційний поєдинок у рідних стінах, а востаннє він втрачав перемогу вдома ще на початку вересня (за весь час на професіональному рівні винниківський клуб на стадіоні імені Богдана Маркевича не вигравав всього лише два рази). Загальна безпрограшна серія команди Мостового складає вже шість матчів.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» у Першій лізі:
Руслан Мостовий («Рух»)
Середній бал – 4,8


Друга ліга сезону 2017/18 розпочалася низкою принципових протистоянь, одне із них – центральний матч Групи «А», у якому зустрічалися «Прикарпаття» та «Агробізнес». Івано-франківський матч звів дві команди, які мають право вважатися фаворитами у боротьбі за медалі та підвищення у класі. І менш досвідчені, вчорашні чемпіони України серед аматорів, ознаменували свій дебют на професіональному рівні пам’ятною перемогою.

Наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Агробізнесу» Андрій Донець. Його команда здолала в гостях «Прикарпаття» з переконливим рахунком 5:2, зробивши вагому заявку на лідерство у Групі «А».

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Важко вигадати кращий сценарій для дебюту в Другій лізі – розгромна виїзна перемога проти команди, яка також не приховує своїх першолігових амбіцій. З точки зору турнірних перспектив цей матч не є вирішальним, однак він задає сезону правильний темп і створює сприятливу атмосферу для другого туру, в якому «Агробізнес» проведе перший домашній матч нового чемпіонату.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

«Агробізнес» вийшов у цілком бойовому складі, навіть дещо посилившись порівняно із аматорськими виступами. Видно, що у команди намічається пристойна конкуренція попереду, а також уже вироблена якісна гра як у оборонній, так і в атакувальній фазі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 4
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Важливим рішенням тренерського штабу «Агробізнесу» було довіритися перевіреним гравцям та награній схемі. Склалося враження, саме ця монолітність стала запорукою перемоги волочищан в Івано-Франківську. Звісно, той же Семенець за класом і досвідом – величезне придбання для цієї команди, однак задля командного результату гості довірилися випробуваному варіанту, а час новачків себе проявити прийшов у другому таймі.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Безперечно, у матчі-відкритті сезону на руку гостям зіграв швидкий гол. Однак перевагу, здобуту в дебюті, вони втратили перед перервою – і аж до кінцівки матчу гра лишалася хиткою. Варто відзначити правильне налаштування колективу, який тричі по ходу матчу виходив вперед, а заміни в кінцівці дозволили не лише підтримати темп, а й досягнути крупної переваги.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Це 23-й матч «Агробізнесу» за останній рік (чемпіонат України серед аматорів, Кубок України та Друга ліга) – і жодного з них волочищани не програли. Вражає і стабільність виступів підопічних Андрія Донця, і той факт, що зоряний сезон 2016/17 команда провела фактично однією бойовою основою, підкріпленою кількома вдалими придбаннями, і в новий сезон вступила, уникнувши болісного перезавантаження складу.

Лауреат 1-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Андрій Донець («Агробізнес» Волочиськ)
Середній бал – 4,6

 

Прес-служба Об’єднання
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору