Новини змагань

Тренерський ракурс. Лавриненко і Хавров - найкращі тренери 11-го туру

17:15, 11 вересня 2017
Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу підбиває підсумки чергового туру змагань ПФЛ сезону 2017/18
Фото: fc-ap.com.ua

Заключний день 11-го туру подарував нам цікаві протистояння у всіх лігах ПФЛ, однак найголовнішим серед них був матч «Інгулець» – «Геліос». Дві команди із групи лідерів налаштовувалися на непросте протистояння, а у підсумку господарі змогли несподівано крупно обіграти непоступливих харків’ян, які славляться добре згуртованою обороною.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Першій лізі – головний тренер «Інгульця» Сергій Лавриненко. Його підопічні змогли переконливо обіграти суперників із групи лідерів, повернувшись у трійку найкращих.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього поєдинку «Інгулець» ще не перемагав «Геліос». Ба, більше – у минулому сезоні навіть не знайшов ключів до воріт харків’ян. Тому та активність в атакувальній грі, якою відзначився петровський клуб, особливо похвальна.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Проблеми у петрівців були, та ще й серйозні. У лазареті перебуває низка гравців (особливо багато захисників), тож довелося кидати в бій дебютантів – Балана, а по ходу гри й Новотрясова. Варто віддати належне «Інгульцю», який при серйозних кадрових проблемах не опускає планку й щодо результату.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Вдало використані не лише очевидні варіанти, а й досить ризиковані рішення. Використана гібридна тактика з чотирма маневреними півзахисниками та досить високими флангами, а по ходу гри внесені цікаві зміни, спрямовані, передовсім, на швидкість, що дозволяло використовувати вільні зони – їх залишав «Геліос», намагаючись відігратися й відкриваючись.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

За останні кілька турів «Інгулець» використав кілька різних тактик – і з трьома центрбеками, і з вервечкою 4-1-4-1, і з двома форвардами без яскраво виражених крайніх напівзахисників. Проти «Геліоса» було виставлено відразу четверо номінальних центрхавів, які, тим не менш, використовували різні функції. А двоє форвардів забезпечували постійний тиск на редути харків’ян.

5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Розгромна перемога над «Геліосом» – гідна реабілітація за поразку від «Колоса» в минулому турі. Тим більше, харків’яни до цього взагалі не програвали в гостях і мали успішну серію. «Інгулець» особливо переконливий вдома – із шести домашніх матчів чемпіонату та кубка виграно п’ять при єдиній нічиїй.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру»:
Сергій Лавриненко («Інгулець»)
Середній бал – 4,8


«Полісся» ще до старту на професіональній арені заслужило славу перспективного колективу, однак плавно перейти з аматорів у Другу лігу не вдалося, не зуміли житомиряни задіяти й усіх гравців, які грали за них до цього. Тому по ходу сезону довелося затіяти перебудову, й статусні дозаявки та поява нового головного тренера допомогли стабілізуватися команді-новачку Групи «А».

Фото: mfc.zt.ua


Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер «Полісся» Едуард Хавров. Його підопічні розгромили тернопільську «Ниву», здобувши першу домашню перемогу (3:0).

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

До цього тернопільська «Нива» не програвала з крупним рахунком і не пропускала стільки м’ячів – та й взагалі їхала на Житомирщину у якості власниці третього місця й із перспективами переслідування лідерів. Утім, новачки допомогли поліщукам збалансуватися й перебороти несміливість, невпевненість стартових турів.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

У «Полісся» були суттєві втрати – вилучений і травмований провідний захисник Охріменко, все ще дискваліфікований основний центрхав Зайнчковський. Утім, останнім часом житомиряни дозаявили низку новачків, тож ці втрати були компенсовані, і тепер навіть після повернення доведеться боротися за місце в основі.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Відзначаємо не лише рішення щодо формування складу, а й селекційну грамотність Хаврова. Він уже працював у Другій лізі і з того часу, це відчувається, зберіг базу даних щодо потенційного посилення, тому ті ж Колесников, Малей та Коровиков дуже вдало влилися в гру команди. Такий чудовий результат від дебютантів – велике досягнення для штабу.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Схема, яку можна описати як 4-2-3-1, була мобільною й рухливою. Заміни підтримали її темп. А новачки, яким довірився Хавров, виправдали свою появу. Можна сказати, та інтенсивність гри та високий пресинг, запропоновані тернополянам, стали для них сюрпризом.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Після проваленого старту з п’ятьма поразками поспіль без забитих м’ячів «Полісся» стабілізувалося. Не за рахунок внутрішніх резервів, а, радше, завдяки дещо запізнілим дозаявкам, але команда змогла піднятися і завершила всі свої невдалі серії. Тепер можна від неї вимагати результатів на рівні інших середняків.

Лауреат 11-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» в Другій лізі:
Едуард Хавров («Полісся»)
Середній бал – 4,8

 

Прес-служба ПФЛ за матералами uafc.org.ua
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору