«Кристал» Херсон

Кристал

друга ліга
1961 Рік заснування
Телефони: +38 (0552) 49 32 23 26-26-41 050-824-60-72
Кольори клубу
президент: Директор - Шевцов С.А.
адреса: 73025, м. Херсон, вул. Лютеранська, 3
Фото команди

Дореволюційні роки

Перші футбольні команди в Херсоні були створені ще на початку XX століття. Піонером став «Херсонський спортивний клуб». У 1908 році з'явилася робоча команда «Велзевул» і низка диких команд без назви. Команда спортивного клубу в офіційних змаганнях участі не брала, проводила лише футбольні змагання з моряками іноземних судів. Херсонські футболісти в той час мали лише одне поле, як для тренувань, так і для ігор, які перебували на пустирі на місці нинішньої площі Свободи.

У 1913 році збірна міста взяла участь у першості півдня Росії, де поступилася тільки майбутнім переможцям - одеситам.

Перша світова війна перешкодила подальшому розвитку футболу на Херсонщині. І тільки після встановлення Радянської влади відбулося його відродження. Піонерами радянського футболу стали команди: «ІІІ Комінтерн», «Сокіл», «Хвиля». Вже в 1921 році херсонці брали участь у першості України.

Херсонський Спортивний Клуб (1916)

У 1924 році була організована футбольна секція, вона стала справжнім організаційним центром футболу міста. Цього року вперше було проведено першість міста. Першим чемпіоном стала команда «Водник».  

Повоєнні роки

Повоєнний футбол в місті починається з участі команди херсонців в 1946 році в Спартакіаді Україні, де вони посідають друге місце і отримує право виступати серед майстрів другої групи на першості країни. Перша команда майстрів Херсона, «Спартак», дебютувала в першості в Києві в травні 1947 року. Перший млинець вийшов глевким - херсонці поступилися армійцям 0-5. Зате в повторному поєдинку здобули першу в історії перемогу 2-1. З 1950 по 1957 роки «Спартак» приймав участь тільки в першості Української РСР, і тричі в 1951, 1953 і 1955 роках ставав переможцем зональних змагань. У фіналі посідав другі місця. З 1958 року команда знову виступає в класі «Б». 

Найвище досягнення: у 1966 році «Локомотив» (Херсон) фінішував на другому місці в зоні і йому було дано право розіграти бронзові нагороди першості республіки. З 1968 року херсонці - учасники першості країни в класі «А». 

Найвище досягнення - «Кристал» (створений в 1961 році) в 1976 посів почесне 5-е місце.

Чемпіонати України

З 1992 року почалися чемпіонати Україні. У першому "Кристал" виступав у першій лізі і посів 10-те місце серед 14 учасників і вилетів у щойно сформовану другу лігу. У цьому ж сезоні команда знову змінила назву на «Таврію», потім був «Водник», під цими назвами команда не досягла хороших результатів. А коли було повернуто назву «Кристал», прийшов успіх. У сьомому чемпіонаті Україні херсонці стали переможцями групи «Б» з відривом від другого місця в 21 (!) очко, здобувши 15 перемог поспіль. 

Але в матчах плей-офф поступилися донецькому «Металургу», і не вийшли до першої ліги. У 2000 році знову зміна назви, на СК «Херсон». У 2002 році повертається назву «Кристал». Після сезону 2005/06 «Кристал» знімається з чемпіонату країни і виступає в чемпіонаті області. У 2011 році «Кристал» відновлює виступи у чемпіонатах України (Друга ліга, Група А).

Досягнення

Переможець Чемпіонату України серед команд другої ліги сезону 1997/1998

Фіналіст Кубка другої ліги України з футболу 2000/2001

Колишні назви: 1938-1941: «Водник» Херсон

1946-1960: «Спартак» Херсон

1961-1962: «Маяк» Херсон

1963-1964: «Будівельник» Херсон

1965-1975: «Локомотив» Херсон

1976-1992: «Кристал» Херсон

1992-1994: «Таврія» Херсон

1995 -: «Водник» Херсон

1996-1999: «Кристал» Херсон

2000-2003: СК «Херсон»

2003-2006: «Кристал» Херсон

2011 -: «Кристал» Херсон  

СКЛАД КОМАНДИ Дата народження Громадянство Амплуа Дата заявки Номер
Євгеній Акімов
Акімов
Євгеній
Сергійович
31.01.2001 українець захисник 03.09.2018 21
Андрій Барладим
Барладим
Андрій
Андрійович
28.11.1991 українець нападник 12.07.2018 10
Антон Брижчук
Брижчук
Антон
Анатолійович
29.06.1998 українець нападник 12.07.2018 9
Олександр Бурла
Бурла
Олександр
Олександрович
07.09.1998 українець воротар 16.07.2018 12
Іван Гливий
Гливий
Іван
Сергійович
04.08.1994 українець нападник 12.07.2018 11
Андрій Горбовський
Горбовський
Андрій
Володимирович
01.08.1996 українець півзахисник 16.08.2018 18
Микола Жовтюк
Жовтюк
Микола
Володимирович
21.05.1992 українець захисник 12.07.2018 3
Владислав Ігнатьєв
Ігнатьєв
Владислав
Сергійович
25.10.1997 українець півзахисник 12.07.2018 5
Микита Карась
Карась
Микита
Анатолійович
24.06.1994 українець захисник 12.07.2018 44
Микита Крюков
Крюков
Микита
Олексійович
30.04.1991 українець воротар 12.07.2018 1
Володимир Кучер
Кучер
Володимир
Сергійович
18.01.1998 українець півзахисник 27.07.2018 15
Михайло Лаптєв
Лаптєв
Михайло
Олегович
13.09.1991 українець захисник 12.07.2018 17
Станіслав-Нурі Малиш
Малиш
Станіслав-Нурі
Атіллайович
15.01.1995 українець півзахисник 12.07.2018 2
Віктор Мартян
Мартян
Віктор
Вікторович
20.09.1994 українець нападник 03.09.2018 22
Євген Меженський
Меженський
Євген
Олександрович
26.01.1999 українець півзахисник 16.07.2018 19
Віталій Михайленко
Михайленко
Віталій
Сергійович
02.02.1993 українець нападник 12.07.2018 33
Олександр Михайлов
Михайлов
Олександр
Володимирович
02.04.1987 українець захисник 12.07.2018 14
Артем Остроконь
Остроконь
Артем
Віталійович
03.08.1998 українець півзахисник 16.07.2018 6
Павло Сарбєй
Сарбєй
Павло
Семенович
26.07.1999 українець нападник 03.08.2018 4
Сергій Цой
Цой
Сергій
Геннадійович
15.02.1984 українець півзахисник 12.07.2018 7
Данило Черкашенко
Черкашенко
Данило
Володимирович
24.07.1997 українець нападник 12.07.2018 8
Ілля Шевцов
Шевцов
Ілля
Сергійович
13.04.2000 українець півзахисник 31.08.2018 90
ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ МАТЧІ КОМАНДИ
1 Кремінь "Кремінь" 1 2-0 3
2 Реал Фарма "Реал Фарма" 1 1-0 3
3 Нікополь "Нікополь" 1 1-0 3
4 Кристал "Кристал" 1 1-0 3
5 Гірник "Гірник" 1 3-3 1
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 1 3-3 1
7 Металург "Металург" 1 0-1 0
8 Мир "Мир" 1 0-1 0
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 1 0-1 0
10 Енергія "Енергія" 1 0-2 0
1 Кремінь "Кремінь" 2 5-0 6
2 Реал Фарма "Реал Фарма" 2 4-1 6
3 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 2 5-4 4
4 Металург "Металург" 2 4-1 3
5 Нікополь "Нікополь" 2 1-1 3
6 Енергія "Енергія" 2 1-2 3
7 Кристал "Кристал" 2 1-3 3
8 Гірник "Гірник" 2 4-6 1
9 Мир "Мир" 2 1-3 0
10 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 2 0-5 0
1 Кремінь "Кремінь" 3 6-1 7
2 Реал Фарма "Реал Фарма" 3 4-4 6
3 Кристал "Кристал" 3 4-4 6
4 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 3 6-5 5
5 Гірник "Гірник" 3 7-7 4
6 Енергія "Енергія" 3 2-3 4
7 Металург "Металург" 3 5-4 3
8 Мир "Мир" 3 4-3 3
9 Нікополь "Нікополь" 3 2-4 3
10 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 3 1-6 1
1 Кремінь "Кремінь" 4 7-2 8
2 Гірник "Гірник" 4 10-9 7
3 Кристал "Кристал" 4 5-5 7
4 Реал Фарма "Реал Фарма" 4 4-4 7
5 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 4 7-6 6
6 Енергія "Енергія" 4 2-3 5
7 Металург "Металург" 4 6-5 4
8 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 4 4-8 4
9 Мир "Мир" 4 6-6 3
10 Нікополь "Нікополь" 4 4-7 3
1 Кремінь "Кремінь" 5 8-2 11
2 Кристал "Кристал" 5 7-6 10
3 Енергія "Енергія" 5 4-3 8
4 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 5 7-6 7
5 Гірник "Гірник" 5 10-11 7
6 Реал Фарма "Реал Фарма" 5 5-6 7
7 Мир "Мир" 5 8-7 6
8 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 5 4-8 5
9 Металург "Металург" 5 7-7 4
10 Нікополь "Нікополь" 5 4-8 3
1 Кремінь "Кремінь" 6 8-2 12
2 Гірник "Гірник" 6 11-11 10
3 Кристал "Кристал" 6 7-7 10
4 Мир "Мир" 6 10-8 9
5 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 6 7-6 8
6 Енергія "Енергія" 6 5-5 8
7 Реал Фарма "Реал Фарма" 6 6-7 8
8 Металург "Металург" 6 9-8 7
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 6 5-9 6
10 Нікополь "Нікополь" 6 5-10 3
1 Кремінь "Кремінь" 7 11-2 15
2 Гірник "Гірник" 7 14-11 13
3 Кристал "Кристал" 7 9-8 13
4 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 7 9-6 11
5 Металург "Металург" 7 10-8 10
6 Мир "Мир" 7 11-10 9
7 Енергія "Енергія" 7 5-6 8
8 Реал Фарма "Реал Фарма" 7 6-10 8
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 7 5-12 6
10 Нікополь "Нікополь" 7 5-12 3
1 Кремінь "Кремінь" 8 13-4 16
2 Гірник "Гірник" 8 16-13 14
3 Металург "Металург" 8 13-9 13
4 Кристал "Кристал" 8 9-9 13
5 Мир "Мир" 8 13-10 12
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 8 10-9 11
7 Енергія "Енергія" 8 6-6 11
8 Реал Фарма "Реал Фарма" 8 8-10 11
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 8 5-14 6
10 Нікополь "Нікополь" 8 5-14 3
1 Кремінь "Кремінь" 9 15-4 19
2 Гірник "Гірник" 9 18-13 17
3 Кристал "Кристал" 9 13-10 16
4 Металург "Металург" 9 14-13 13
5 Мир "Мир" 9 13-12 12
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 9 11-10 12
7 Реал Фарма "Реал Фарма" 9 9-11 12
8 Енергія "Енергія" 9 9-10 11
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 9 9-17 9
10 Нікополь "Нікополь" 9 5-16 3
1 Кремінь "Кремінь" 10 17-4 22
2 Гірник "Гірник" 10 20-14 20
3 Металург "Металург" 10 17-13 16
4 Кристал "Кристал" 10 14-12 16
5 Мир "Мир" 10 14-13 13
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 10 12-12 12
7 Реал Фарма "Реал Фарма" 10 9-14 12
8 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 10 11-18 12
9 Енергія "Енергія" 10 9-12 11
10 Нікополь "Нікополь" 10 6-17 4
1 Гірник "Гірник" 11 23-15 23
2 Кремінь "Кремінь" 11 17-5 22
3 Металург "Металург" 11 19-13 19
4 Кристал "Кристал" 11 15-12 19
5 Мир "Мир" 11 16-14 16
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 11 13-14 12
7 Реал Фарма "Реал Фарма" 11 10-17 12
8 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 11 11-20 12
9 Енергія "Енергія" 11 9-13 11
10 Нікополь "Нікополь" 11 7-17 7
1 Кремінь "Кремінь" 12 18-5 25
2 Гірник "Гірник" 12 24-16 24
3 Кристал "Кристал" 12 20-12 22
4 Металург "Металург" 12 20-14 20
5 Мир "Мир" 12 17-15 17
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 12 15-15 15
7 Реал Фарма "Реал Фарма" 12 11-18 13
8 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 12 11-21 12
9 Енергія "Енергія" 12 10-15 11
10 Нікополь "Нікополь" 12 7-22 7
1 Кремінь "Кремінь" 13 19-5 28
2 Кристал "Кристал" 13 23-14 25
3 Гірник "Гірник" 13 25-17 25
4 Металург "Металург" 13 20-15 20
5 Мир "Мир" 13 18-16 18
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 13 17-18 15
7 Енергія "Енергія" 13 12-15 14
8 Реал Фарма "Реал Фарма" 13 11-20 13
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 13 11-21 13
10 Нікополь "Нікополь" 13 7-22 8
1 Кремінь "Кремінь" 14 23-6 31
2 Кристал "Кристал" 14 25-15 28
3 Гірник "Гірник" 14 27-19 26
4 Мир "Мир" 14 21-18 21
5 Металург "Металург" 14 22-18 20
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 14 19-18 18
7 Енергія "Енергія" 14 14-17 15
8 Реал Фарма "Реал Фарма" 14 12-22 13
9 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 14 11-23 13
10 Нікополь "Нікополь" 14 8-26 8
1 Кремінь "Кремінь" 15 23-6 32
2 Кристал "Кристал" 15 27-15 31
3 Гірник "Гірник" 15 27-21 26
4 Мир "Мир" 15 22-18 24
5 Металург "Металург" 15 24-18 23
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 15 19-18 19
7 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 15 13-23 16
8 Енергія "Енергія" 15 14-18 15
9 Реал Фарма "Реал Фарма" 15 12-24 13
10 Нікополь "Нікополь" 15 8-28 8
1 Кремінь "Кремінь" 16 25-6 35
2 Кристал "Кристал" 16 27-18 31
3 Гірник "Гірник" 16 34-24 29
4 Мир "Мир" 16 25-18 27
5 Металург "Металург" 16 26-19 26
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 16 22-18 22
7 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 16 16-30 16
8 Енергія "Енергія" 16 15-20 15
9 Реал Фарма "Реал Фарма" 16 12-26 13
10 Нікополь "Нікополь" 16 8-31 8
1 Кремінь "Кремінь" 17 25-6 36
2 Кристал "Кристал" 17 30-18 34
3 Гірник "Гірник" 17 34-24 30
4 Металург "Металург" 17 27-19 29
5 Мир "Мир" 17 25-19 27
6 Таврія Сімферополь "Таврія Сімферополь" 17 22-19 22
7 Миколаїв-2 "Миколаїв-2" 17 17-30 19
8 Реал Фарма "Реал Фарма" 17 13-26 16
9 Енергія "Енергія" 17 15-23 15
10 Нікополь "Нікополь" 17 8-32 8
РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ТУРАМИ
Тур 1 Кристал Кристал 1:0 Миколаїв-2 Миколаїв-2 22.07. 18:00
Тур 2 Кремінь Кремінь 3:0 Кристал Кристал 29.07. 18:00
Тур 3 Кристал Кристал 3:1 Нікополь Нікополь 05.08. 17:00
Тур 4 Таврія Сімферополь Таврія Сімферополь 1:1 Кристал Кристал 10.08. 18:00
Тур 5 Кристал Кристал 2:1 Реал Фарма Реал Фарма 17.08. 17:30
Тур 6 Гірник Гірник 1:0 Кристал Кристал 26.08. 17:00
Тур 7 Кристал Кристал 2:1 Мир Мир 02.09. 17:00
Тур 8 Енергія Енергія 1:0 Кристал Кристал 08.09. 17:00
Тур 9 Кристал Кристал 4:1 Металург Металург 16.09. 16:00
Тур 10 Миколаїв-2 Миколаїв-2 2:1 Кристал Кристал 22.09. 16:00
РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ТУРАМИ
Тур 11 Кристал Кристал 1:0 Кремінь Кремінь 30.09. 15:00
Тур 12 Нікополь Нікополь 0:5 Кристал Кристал 06.10. 15:30
Тур 13 Кристал Кристал 3:2 Таврія Сімферополь Таврія Сімферополь 13.10. 16:00
Тур 14 Реал Фарма Реал Фарма 1:2 Кристал Кристал 20.10. 15:00
Тур 15 Кристал Кристал 2:0 Гірник Гірник 27.10. 14:00
Тур 16 Мир Мир 3:0 Кристал Кристал 03.11. 14:00
Тур 17 Кристал Кристал 3:0 Енергія Енергія 10.11. 13:00
Тур 18 Металург Металург -:- Кристал Кристал 31.03.
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору