«Кристал» Херсон

Кристал

перша ліга
1961 Рік заснування
Телефони: +38 (0552) 49 32 23 26-26-41 050-824-60-72
Кольори клубу
президент: В.о. директора - Заболотний О.В.
адреса: 73025, м. Херсон, вул. Лютеранська, 3
Фото команди

Дореволюційні роки

Перші футбольні команди в Херсоні були створені ще на початку XX століття. Піонером став «Херсонський спортивний клуб». У 1908 році з'явилася робоча команда «Велзевул» і низка диких команд без назви. Команда спортивного клубу в офіційних змаганнях участі не брала, проводила лише футбольні змагання з моряками іноземних судів. Херсонські футболісти в той час мали лише одне поле, як для тренувань, так і для ігор, які перебували на пустирі на місці нинішньої площі Свободи.

У 1913 році збірна міста взяла участь у першості півдня Росії, де поступилася тільки майбутнім переможцям - одеситам.

Перша світова війна перешкодила подальшому розвитку футболу на Херсонщині. І тільки після встановлення Радянської влади відбулося його відродження. Піонерами радянського футболу стали команди: «ІІІ Комінтерн», «Сокіл», «Хвиля». Вже в 1921 році херсонці брали участь у першості України.

Херсонський Спортивний Клуб (1916)

У 1924 році була організована футбольна секція, вона стала справжнім організаційним центром футболу міста. Цього року вперше було проведено першість міста. Першим чемпіоном стала команда «Водник».  

Повоєнні роки

Повоєнний футбол в місті починається з участі команди херсонців в 1946 році в Спартакіаді Україні, де вони посідають друге місце і отримує право виступати серед майстрів другої групи на першості країни. Перша команда майстрів Херсона, «Спартак», дебютувала в першості в Києві в травні 1947 року. Перший млинець вийшов глевким - херсонці поступилися армійцям 0-5. Зате в повторному поєдинку здобули першу в історії перемогу 2-1. З 1950 по 1957 роки «Спартак» приймав участь тільки в першості Української РСР, і тричі в 1951, 1953 і 1955 роках ставав переможцем зональних змагань. У фіналі посідав другі місця. З 1958 року команда знову виступає в класі «Б». 

Найвище досягнення: у 1966 році «Локомотив» (Херсон) фінішував на другому місці в зоні і йому було дано право розіграти бронзові нагороди першості республіки. З 1968 року херсонці - учасники першості країни в класі «А». 

Найвище досягнення - «Кристал» (створений в 1961 році) в 1976 посів почесне 5-е місце.

Чемпіонати України

З 1992 року почалися чемпіонати Україні. У першому "Кристал" виступав у першій лізі і посів 10-те місце серед 14 учасників і вилетів у щойно сформовану другу лігу. У цьому ж сезоні команда знову змінила назву на «Таврію», потім був «Водник», під цими назвами команда не досягла хороших результатів. А коли було повернуто назву «Кристал», прийшов успіх. У сьомому чемпіонаті Україні херсонці стали переможцями групи «Б» з відривом від другого місця в 21 (!) очко, здобувши 15 перемог поспіль. 

Але в матчах плей-офф поступилися донецькому «Металургу», і не вийшли до першої ліги. У 2000 році знову зміна назви, на СК «Херсон». У 2002 році повертається назву «Кристал». Після сезону 2005/06 «Кристал» знімається з чемпіонату країни і виступає в чемпіонаті області. У 2011 році «Кристал» відновлює виступи у чемпіонатах України (Друга ліга, Група А).

Досягнення

Переможець Чемпіонату України серед команд другої ліги сезону 1997/1998

Фіналіст Кубка другої ліги України з футболу 2000/2001

Колишні назви: 1938-1941: «Водник» Херсон

1946-1960: «Спартак» Херсон

1961-1962: «Маяк» Херсон

1963-1964: «Будівельник» Херсон

1965-1975: «Локомотив» Херсон

1976-1992: «Кристал» Херсон

1992-1994: «Таврія» Херсон

1995 -: «Водник» Херсон

1996-1999: «Кристал» Херсон

2000-2003: СК «Херсон»

2003-2006: «Кристал» Херсон

2011 -: «Кристал» Херсон  

СКЛАД КОМАНДИ Дата народження Громадянство Амплуа Дата заявки Номер
Андрій Барладим
Барладим
Андрій
Андрійович
28.11.1991 українець нападник 20.08.2020 10
Владислав Барський
Барський
Владислав
Валерійович
17.07.1997 українець півзахисник 08.09.2020 44
Дмитро Бондаренко
Бондаренко
Дмитро
Вікторович
10.03.1999 українець півзахисник 20.08.2020 19
Владислав Бородай
Бородай
Владислав
Костянтинович
10.11.1999 українець захисник 20.08.2020 33
Валерій Восконян
Восконян
Валерій
Миколайович
06.04.1994 українець воротар 08.09.2020 13
Ярослав Герасименко
Герасименко
Ярослав
Олександрович
04.10.1998 українець воротар 20.08.2020 1
Іван Гливий
Гливий
Іван
Сергійович
04.08.1994 українець нападник 20.08.2020 11
Іван Головкін
Головкін
Іван
Миколайович
24.05.2000 українець півзахисник 20.08.2020 24
Микола Жовтюк
Жовтюк
Микола
Володимирович
21.05.1992 українець захисник 20.08.2020 3
Микита Карась
Карась
Микита
Анатолійович
24.06.1994 українець захисник 20.08.2020 4
Владислав Клюєв
Клюєв
Владислав
Ігорович
12.01.1999 українець півзахисник 20.08.2020 45
Максим Крутін
Крутін
Максим
Володимирович
20.04.2000 українець півзахисник 20.08.2020 89
Володимир Кучер
Кучер
Володимир
Сергійович
18.01.1998 українець півзахисник 20.08.2020 6
Михайло Лаптєв
Лаптєв
Михайло
Олегович
13.09.1991 українець захисник 20.08.2020 17
Станіслав-Нурі Малиш
Малиш
Станіслав-Нурі
Атіллайович
15.01.1995 українець захисник 20.08.2020 2
Віктор Мартян
Мартян
Віктор
Вікторович
20.09.1994 українець нападник 20.08.2020 22
Олег Муравйов
Муравйов
Олег
Андрійович
09.07.2002 українець воротар 03.09.2020 71
Максим Ольховіков
Ольховіков
Максим
30.07.2001 українець півзахисник 06.10.2020 91
Ігор Семенина
Семенина
Ігор
Богданович
01.01.1989 українець півзахисник 27.08.2020 9
Євгеній Сухіна
Сухіна
Євгеній
Олександрович
13.02.1999 українець захисник 09.10.2020 23
Євгеній Терзі
Терзі
Євгеній
Ігорович
27.06.1997 українець півзахисник 08.09.2020 25
Сергій Цибульський
Цибульський
Сергій
Сергійович
07.09.1994 українець півзахисник 27.08.2020 77
Сергій Цой
Цой
Сергій
Геннадійович
15.02.1984 українець півзахисник 20.08.2020 7
Данило Черкашенко
Черкашенко
Данило
Володимирович
24.07.1997 українець нападник 20.08.2020 8
Олексій Чернишов
Чернишов
Олексій
Юрійович
04.09.1997 українець півзахисник 15.09.2020 15
Денис Швед
Швед
Денис
Ігоревич
18.08.2003 українець півзахисник 20.08.2020 14
ТУРНІРНА ТАБЛИЦЯ МАТЧІ КОМАНДИ
1 Кремінь "Кремінь" 1 3-2 3
2 Альянс "Альянс" 1 3-2 3
3 Чорноморець "Чорноморець" 1 2-1 3
4 Миколаїв "Миколаїв" 1 2-1 3
5 Металіст 1925 "Металіст 1925" 1 1-1 1
6 Нива "Нива" 1 1-1 1
7 Верес "Верес" 0 0-0 0
8 Полісся "Полісся" 0 0-0 0
9 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 0 0-0 0
10 Оболонь "Оболонь" 0 0-0 0
11 Прикарпаття "Прикарпаття" 0 0-0 0
12 Агробізнес "Агробізнес" 0 0-0 0
13 Волинь "Волинь" 1 2-3 0
14 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 1 2-3 0
15 Кристал "Кристал" 1 1-2 0
16 Авангард "Авангард" 1 1-2 0
1 Альянс "Альянс" 2 4-3 4
2 Кремінь "Кремінь" 2 3-2 4
3 Чорноморець "Чорноморець" 2 3-2 4
4 Металіст 1925 "Металіст 1925" 2 3-2 4
5 Оболонь "Оболонь" 1 4-1 3
6 Агробізнес "Агробізнес" 1 4-2 3
7 Миколаїв "Миколаїв" 2 3-3 3
8 Нива "Нива" 2 2-2 2
9 Волинь "Волинь" 2 3-4 1
10 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 2 3-4 1
11 Верес "Верес" 1 0-0 1
12 Полісся "Полісся" 1 0-0 1
13 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 1 1-1 1
14 Авангард "Авангард" 2 1-2 1
15 Кристал "Кристал" 2 3-6 0
16 Прикарпаття "Прикарпаття" 1 1-4 0
1 Чорноморець "Чорноморець" 4 7-4 10
2 Металіст 1925 "Металіст 1925" 4 6-3 10
3 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 3 6-1 7
4 Альянс "Альянс" 4 6-5 7
5 Кремінь "Кремінь" 4 4-4 7
6 Агробізнес "Агробізнес" 3 6-4 6
7 Полісся "Полісся" 3 2-1 5
8 Верес "Верес" 3 3-1 4
9 Нива "Нива" 4 5-5 4
10 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 4 6-9 4
11 Оболонь "Оболонь" 3 6-5 3
12 Миколаїв "Миколаїв" 3 3-4 3
13 Волинь "Волинь" 3 5-6 2
14 Авангард "Авангард" 4 4-6 2
15 Прикарпаття "Прикарпаття" 3 2-8 1
16 Кристал "Кристал" 4 4-9 0
1 Чорноморець "Чорноморець" 4 7-4 10
2 Металіст 1925 "Металіст 1925" 4 6-3 10
3 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 3 6-1 7
4 Альянс "Альянс" 4 6-5 7
5 Кремінь "Кремінь" 4 4-4 7
6 Агробізнес "Агробізнес" 3 6-4 6
7 Полісся "Полісся" 3 2-1 5
8 Верес "Верес" 3 3-1 4
9 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 4 6-9 4
10 Оболонь "Оболонь" 3 6-5 3
11 Нива "Нива" 3 3-3 3
12 Миколаїв "Миколаїв" 3 3-4 3
13 Авангард "Авангард" 4 4-6 2
14 Волинь "Волинь" 2 3-4 1
15 Прикарпаття "Прикарпаття" 3 2-8 1
16 Кристал "Кристал" 4 4-9 0
1 Агробізнес "Агробізнес" 15 29-13 31
2 Верес "Верес" 14 22-8 30
3 Чорноморець "Чорноморець" 14 22-10 28
4 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 15 25-21 26
5 Металіст 1925 "Металіст 1925" 15 12-12 25
6 Миколаїв "Миколаїв" 15 26-12 25
7 Волинь "Волинь" 13 18-12 24
8 Альянс "Альянс" 14 17-13 23
9 Оболонь "Оболонь" 14 24-14 22
10 Полісся "Полісся" 14 15-14 19
11 Нива "Нива" 16 18-25 18
12 Кремінь "Кремінь" 16 15-23 18
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 14 14-28 13
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 13 9-19 12
15 Авангард "Авангард" 14 9-27 8
16 Кристал "Кристал" 16 11-35 4
1 Чорноморець "Чорноморець" 6 9-6 12
2 Металіст 1925 "Металіст 1925" 5 6-3 11
3 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 5 11-8 10
4 Миколаїв "Миколаїв" 5 10-5 9
5 Агробізнес "Агробізнес" 5 8-6 9
6 Волинь "Волинь" 5 8-7 8
7 Верес "Верес" 4 5-2 7
8 Альянс "Альянс" 4 6-5 7
9 Нива "Нива" 6 8-10 7
10 Полісся "Полісся" 5 3-2 7
11 Кремінь "Кремінь" 6 5-7 7
12 Прикарпаття "Прикарпаття" 5 4-9 5
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 4 6-9 4
14 Оболонь "Оболонь" 4 7-7 3
15 Авангард "Авангард" 6 4-8 2
16 Кристал "Кристал" 5 4-10 0
1 Чорноморець "Чорноморець" 7 11-7 15
2 Металіст 1925 "Металіст 1925" 6 6-3 12
3 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 6 11-8 11
4 Миколаїв "Миколаїв" 6 11-6 10
5 Верес "Верес" 5 8-3 10
6 Агробізнес "Агробізнес" 6 8-6 10
7 Волинь "Волинь" 6 8-7 9
8 Альянс "Альянс" 4 6-5 7
9 Нива "Нива" 7 9-13 7
10 Полісся "Полісся" 5 3-2 7
11 Кремінь "Кремінь" 7 6-9 7
12 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 5 7-9 7
13 Авангард "Авангард" 7 6-9 5
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 6 4-10 5
15 Оболонь "Оболонь" 5 8-8 4
16 Кристал "Кристал" 6 5-12 0
1 Чорноморець "Чорноморець" 8 13-7 18
2 Металіст 1925 "Металіст 1925" 7 8-4 15
3 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 7 14-9 14
4 Волинь "Волинь" 7 10-7 12
5 Миколаїв "Миколаїв" 7 11-6 11
6 Верес "Верес" 6 8-3 11
7 Полісся "Полісся" 6 5-2 10
8 Агробізнес "Агробізнес" 7 8-7 10
9 Прикарпаття "Прикарпаття" 7 6-11 8
10 Альянс "Альянс" 5 6-7 7
11 Нива "Нива" 8 10-15 7
12 Кремінь "Кремінь" 8 6-11 7
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 6 7-11 7
14 Оболонь "Оболонь" 6 9-8 7
15 Авангард "Авангард" 8 7-11 5
16 Кристал "Кристал" 7 6-15 0
1 Чорноморець "Чорноморець" 9 14-9 18
2 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 8 17-9 17
3 Волинь "Волинь" 8 11-7 15
4 Металіст 1925 "Металіст 1925" 8 8-7 15
5 Верес "Верес" 7 10-3 14
6 Миколаїв "Миколаїв" 8 12-6 14
7 Полісся "Полісся" 7 5-3 10
8 Агробізнес "Агробізнес" 8 8-9 10
9 Нива "Нива" 9 12-16 10
10 Альянс "Альянс" 6 9-7 10
11 Кремінь "Кремінь" 9 8-11 10
12 Прикарпаття "Прикарпаття" 8 6-12 8
13 Оболонь "Оболонь" 7 9-9 7
14 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 7 7-13 7
15 Авангард "Авангард" 9 7-14 5
16 Кристал "Кристал" 8 7-15 3
1 Чорноморець "Чорноморець" 10 16-9 21
2 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 9 18-9 20
3 Верес "Верес" 8 13-5 17
4 Волинь "Волинь" 9 11-8 15
5 Металіст 1925 "Металіст 1925" 9 8-8 15
6 Миколаїв "Миколаїв" 9 12-8 14
7 Полісся "Полісся" 8 8-4 13
8 Агробізнес "Агробізнес" 9 11-9 13
9 Кремінь "Кремінь" 10 10-13 11
10 Нива "Нива" 10 14-18 11
11 Оболонь "Оболонь" 8 10-9 10
12 Альянс "Альянс" 7 9-8 10
13 Авангард "Авангард" 10 8-14 8
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 9 6-15 8
15 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 8 8-16 7
16 Кристал "Кристал" 9 9-18 3
1 Чорноморець "Чорноморець" 11 16-10 21
2 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 10 18-12 20
3 Верес "Верес" 9 13-5 18
4 Волинь "Волинь" 10 14-8 18
5 Металіст 1925 "Металіст 1925" 10 8-8 16
6 Полісся "Полісся" 9 11-4 16
7 Агробізнес "Агробізнес" 10 12-9 16
8 Миколаїв "Миколаїв" 10 13-9 15
9 Оболонь "Оболонь" 9 12-9 13
10 Кремінь "Кремінь" 11 11-14 12
11 Нива "Нива" 11 14-19 11
12 Альянс "Альянс" 8 9-10 10
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 9 9-16 10
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 10 7-16 9
15 Авангард "Авангард" 11 8-17 8
16 Кристал "Кристал" 10 10-19 4
1 Чорноморець "Чорноморець" 12 20-10 24
2 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 11 21-12 23
3 Волинь "Волинь" 11 16-9 21
4 Металіст 1925 "Металіст 1925" 11 9-8 19
5 Агробізнес "Агробізнес" 11 17-10 19
6 Миколаїв "Миколаїв" 11 17-9 18
7 Верес "Верес" 10 14-7 18
8 Полісся "Полісся" 10 11-5 16
9 Нива "Нива" 12 15-19 14
10 Оболонь "Оболонь" 10 13-11 13
11 Альянс "Альянс" 9 11-11 13
12 Кремінь "Кремінь" 12 12-19 12
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 10 9-20 10
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 11 7-17 9
15 Авангард "Авангард" 12 8-20 8
16 Кристал "Кристал" 11 10-23 4
1 Чорноморець "Чорноморець" 13 22-10 27
2 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 12 21-14 23
3 Агробізнес "Агробізнес" 12 20-12 22
4 Верес "Верес" 11 16-7 21
5 Волинь "Волинь" 12 16-11 21
6 Металіст 1925 "Металіст 1925" 12 9-10 19
7 Полісся "Полісся" 11 13-5 19
8 Миколаїв "Миколаїв" 12 17-9 19
9 Оболонь "Оболонь" 11 18-11 16
10 Нива "Нива" 13 15-19 15
11 Кремінь "Кремінь" 13 13-19 15
12 Альянс "Альянс" 10 11-12 13
13 Прикарпаття "Прикарпаття" 12 8-17 12
14 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 11 11-23 10
15 Авангард "Авангард" 13 8-25 8
16 Кристал "Кристал" 12 10-24 4
1 Чорноморець "Чорноморець" 14 22-10 28
2 Агробізнес "Агробізнес" 13 24-12 25
3 Верес "Верес" 12 18-8 24
4 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 13 23-17 23
5 Миколаїв "Миколаїв" 13 20-10 22
6 Волинь "Волинь" 12 16-11 21
7 Оболонь "Оболонь" 12 21-13 19
8 Полісся "Полісся" 12 14-8 19
9 Металіст 1925 "Металіст 1925" 13 9-11 19
10 Кремінь "Кремінь" 14 14-19 18
11 Нива "Нива" 14 15-23 15
12 Альянс "Альянс" 11 11-12 14
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 12 13-24 13
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 12 8-17 12
15 Авангард "Авангард" 14 9-27 8
16 Кристал "Кристал" 13 11-26 4
1 Агробізнес "Агробізнес" 14 26-12 28
2 Чорноморець "Чорноморець" 14 22-10 28
3 Верес "Верес" 13 21-8 27
4 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 14 23-20 23
5 Оболонь "Оболонь" 13 24-13 22
6 Металіст 1925 "Металіст 1925" 14 10-11 22
7 Миколаїв "Миколаїв" 14 20-12 22
8 Волинь "Волинь" 12 16-11 21
9 Полісся "Полісся" 13 14-11 19
10 Нива "Нива" 15 17-23 18
11 Кремінь "Кремінь" 15 14-21 18
12 Альянс "Альянс" 12 13-12 17
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 13 13-25 13
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 12 8-17 12
15 Авангард "Авангард" 14 9-27 8
16 Кристал "Кристал" 14 11-28 4
1 Агробізнес "Агробізнес" 15 29-13 31
2 Верес "Верес" 14 22-8 30
3 Чорноморець "Чорноморець" 14 22-10 28
4 Гірник-Спорт "Гірник-Спорт" 15 25-21 26
5 Металіст 1925 "Металіст 1925" 15 12-12 25
6 Миколаїв "Миколаїв" 15 26-12 25
7 Волинь "Волинь" 13 18-12 24
8 Альянс "Альянс" 14 17-13 23
9 Оболонь "Оболонь" 14 24-14 22
10 Полісся "Полісся" 14 15-14 19
11 Нива "Нива" 16 18-25 18
12 Кремінь "Кремінь" 16 15-23 18
13 ВПК-Агро "ВПК-Агро" 14 14-28 13
14 Прикарпаття "Прикарпаття" 13 9-19 12
15 Авангард "Авангард" 14 9-27 8
16 Кристал "Кристал" 16 11-35 4
РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ТУРАМИ
Тур 1 Кристал Кристал 1:2 Миколаїв Миколаїв 05.09. 17:00
Тур 2 Агробізнес Агробізнес 4:2 Кристал Кристал 11.09. 17:00
Тур 3 Кристал Кристал 0:1 Полісся Полісся 20.09. 15:00
Тур 4 Кристал Кристал 1:2 Металіст 1925 Металіст 1925 26.09. 15:00
Тур 5 Альянс Альянс 1:0 Кристал Кристал 05.12. 13:00
Тур 6 Кристал Кристал 0:1 Волинь Волинь 11.10. 15:30
Тур 7 Авангард Авангард 2:1 Кристал Кристал 16.10. 17:00
Тур 8 Кристал Кристал 1:3 Гірник-Спорт Гірник-Спорт 21.10. 15:00
Тур 9 Оболонь Оболонь 0:1 Кристал Кристал 26.10. 18:00
Тур 10 Кристал Кристал 2:3 Верес Верес 31.10. 14:00
РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ТУРАМИ
Тур 11 Прикарпаття Прикарпаття 1:1 Кристал Кристал 05.11. 14:00
Тур 12 Кристал Кристал 0:4 Чорноморець Чорноморець 10.11. 13:00
Тур 13 Кремінь Кремінь 1:0 Кристал Кристал 15.11. 13:00
Тур 14 Кристал Кристал 1:2 ВПК-Агро ВПК-Агро 20.11. 13:00
Тур 15 Нива Нива 2:0 Кристал Кристал 25.11. 13:00
Тур 16 Миколаїв Миколаїв 6:0 Кристал Кристал 30.11. 13:00
Тур 17 Кристал Кристал -:- Агробізнес Агробізнес 19.03.
Тур 18 Полісся Полісся -:- Кристал Кристал 26.03.
Тур 19 Металіст 1925 Металіст 1925 -:- Кристал Кристал 31.03.
Тур 20 Кристал Кристал -:- Альянс Альянс 05.04.
РЕЗУЛЬТАТИ ЗА ТУРАМИ
Тур 21 Волинь Волинь -:- Кристал Кристал 10.04.
Тур 22 Кристал Кристал -:- Авангард Авангард 16.04.
Тур 23 Гірник-Спорт Гірник-Спорт -:- Кристал Кристал 24.04.
Тур 24 Кристал Кристал -:- Оболонь Оболонь 29.04.
Тур 25 Верес Верес -:- Кристал Кристал 07.05.
Тур 26 Кристал Кристал -:- Прикарпаття Прикарпаття 16.05.
Тур 27 Чорноморець Чорноморець -:- Кристал Кристал 21.05.
Тур 28 Кристал Кристал -:- Кремінь Кремінь 26.05.
Тур 29 ВПК-Агро ВПК-Агро -:- Кристал Кристал 05.06.
Тур 30 Кристал Кристал -:- Нива Нива 12.06.
Група Соц сети Група Соц сети Група Соц сети Магазин Вгору Вгору