Фото: пресслужба ПФЛ
4-5 грудня в столиці відбувся великий освітньо-консультативний захід Професіональної футбольної ліги – більш як 10 тем у лекціях компетентних фахівців розібрано для представників клубів Першої та Другої ліг.
4-5 грудня 2024 року.
Місто Київ, Україна
локація Premier Hotel Rus
Упродовж двох днів проходив у столиці навчальний семінар ПФЛ 2024 року – розпочавши роботу з вітального слова президента Професіональної футбольної ліги Олександра Каденка, захід ознайомив присутніх із головними й найактуальнішими питаннями роботи сучасних спортивних організацій.
Саме це й було метою семінару – просвітницька діяльність, можливість отримати інформацію з перших уст, поспілкуватися з колегами зі всієї України, обмін досвідом і лайфхаками з управління та розвитку футбольних клубів.
У перший день семінару насичена програма включала низку важливих лекцій.
Актуальними питаннями щодо процедури проходження атестації клубами поділився керівник Відділу атестації клубів Сергій Єльшов. Він розповів про останні зміни в Регламенті з атестації та відповів на найбільш актуальні питання.
Сергій Єльшов. Фото: пресслужба ПФЛ
Потім слово взяла керівниця Комітету з питань статусу та трансферу футболістів Євгенія Єршова. Вона познайомила присутніх з тонкощами регламенту в цій царині роботи.
Євгенія Єршова. Фото: пресслужба ПФЛ
Перед клубами Першої та Другої ліг виступила голова Комітету арбітрів Катерина Монзуль. Навіть перебуваючи у відрядженні, вона приділила час учасникам чемпіонату України з футболу – виступала онлайн. А безпосередньо в залі виступив Інструктор ФІФА Віктор Дердо – свого часу, один із найвідоміших арбітрів нашої держави з величезним стажем і досвідом. Його виступ став одним із найбільш резонансних: Дердо розповів про основні зміни в правилах гри у футбол 2024-25, на прикладах матчів ПФЛ розібрав спірні моменти і ситуації, навів цікаві та показові приклади з практики арбітражу, відповів на численні питання.
Віктор Дердо. Фото: пресслужба ПФЛ
Голова Комітету з етики і чесної гри Андрій Давиденко, а також секретарка комітету Анастасія Біленко, розповіли про заходи, які мають на меті підвищення обізнаності гравців, тренерів та персоналу щодо принципів чесної гри. Завданням є охопити весь професіональний футбол України, поспілкуватися буквально з кожним гравцем і тренером. Ця практика — превентивний удар УАФ по договірних матчах та інших проявах недоброчесності у футболі. Присутніх ознайомили з деякими випадками договірних матчів, що призводять до дискваліфікації клубів, гравців та арбітрів і втрати довіри вболівальників. Цікаво, що зараз у Верховній раді знаходиться законопроєкт, який перетворить участь у договірних матчах у кримінальні правопорушення і нестиме за собою вже більш серйозну відповідальність аж до позбавлення волі до 7 років. Було представлено чат-бот Fair Play Assistant, в якому всі особи, пов’язані з футболом, можуть повідомляти про можливі порушення кодексу, а також ознайомитися із законодавством України.
Андрій Давиденко і Анастасія Біленко. Фото: пресслужба ПФЛ
Богдан Мельник та Віталій Манько презентували проєкт УАФ щодо Ампфутболу. Це новий соціальний проєкт «Ліга Дужих». Його започатковано для залучення людей з ампутованими кінцівками чи порушенням функції однієї з кінцівок до улюбленої гри мільйонів — футболу.
Виступив голова Комітету стадіонів УАФ Андрій Таран, розповівши про актуальні питання проведення змагань в умовах воєнного стану.
Андрій Таран. Фото: пресслужа ПФЛ
Оксана Залізко, Т.в.о. голови КДК УАФ, розповіла про особливості розгляду справ в органах здійснення футбольного правосуддя та про новели Дисциплінарних правил УАФ.
Оксана Залізко. Фото: пресслужба ПФЛ
Головний юрисконсульт Всеукраїнської асоціації футболістів-професіоналів Юлія Гречко познайомила з роботою організації.
Юлія Гречко. Фото: пресслужба ПФЛ
І насамкінець пресслужба ПФЛ і зокрема координатор організації та проведення трансляцій матчів Олексій Фастовець розповіли про основні напрямки роботи клубів зі ЗМІ. Наголосили на обов’язкових атрибутах сучасних футбольних клубів:
• наявність офіційного сайту клубу та присутність у найпопулярніших соцмережах;
• обов’язкове проведення фотосесії в актуальній клубній формі (командне фото та портрет кожного гравця, задіяного в сезоні, по пояс – із логотипами спонсорів);
• гарну організацію флеш-інтерв’ю на фоні фірмового баннера;
• постійний і дієвий зворотній зв’язок зі ЗМІ та вболівальниками через відкриті тренування, прес-конференції, неформальні зустрічі;
• приділення уваги, зокрема, й клубній формі – читабельності номерів і прізвищ гравців, застосуванню контрастних шрифтів і кольорових наборів, а з часом – створення ексклюзивного фірмового шрифту для всеукраїнських футбольних змагань, який міг би бути достатньо контрастним і добре прописаним для видимості з будь-якої зони огляду.
Другий день семінару дав змогу гостям неформально поспілкуватися, провести обмін досвідом і звірити клубні процеси на найкращих світових прикладах.
Виступив перед присутніми представник Центру ліцензування УАФ Ігор Хімич, який розповів про сучасні вимоги до навчання тренерів за програмами УЄФА.
Ігор Хімич. Фото: пресслужба ПФЛ
Директор УПЛ ТБ Максим Радченко аргументовано розповів про важливість активної роботи у межах спортивного маркетингу, необхідність клубів більш активно працювати у напрямку медіа та про інструменти пошуку спонсорів.
А на закритті семінару виступив Генеральний секретар УАФ Ігор Грищенко, який передав вітання від президента УАФ Андрія Шевченка та завірив у максимальній відкритості УАФ, свідченням чому – ось цей семінар для учасників всеукраїнських змагань під егідою ПФЛ. Він має сприяти тому, щоб професіональний футбол надалі розквітав, зберігав свою масовість, географічну поширеність і продовжував розкривати гучні імена вітчизняного футболу від Шевченка, Реброва та Довбика – до Бражка, Калюжного та зірочок юнацьких збірних.
Пресслужба ПФЛ