Фото: ФК Тростянець
Група А
Скала 1911 — Діназ
Дата та час: 08.08.2026, 13:00
Місто: Стрий
Стадіон: Сокіл
Дискваліфіковані: немає – Даценко (гол. тренер)
Перша в історії офіційних змагань зустріч між стрийською Скалою 1911 та вишгородським Діназом. Раніше суперники між собою не перетиналися.
Скала 1911
Скала 1911 стартує в новому сезоні, провівши суттєву кадрову та структуру оновленість. Команда вперше зіграє під керівництвом нового головного тренера — свого колишнього футболіста, ветерана Карпат і Дніпра Віталія Шумського. В його тренерському доробку є досвід роботи з такими клубами, як ПФК Львів, МФА Мункач, ФК Миколаїв та іншими колективами.
За підсумками сезону 2025/26 Скала 1911 посіла 7-ме місце у Групі А Другої ліги (30 матчів: 13 перемог, 5 нічиїх, 12 поразок, м'ячі 62:48, 44 очки). Стрияни відзначилися високою результативністю, забивши 62 м'ячі — це другий показник атаки в Групі А після Полісся-2 (69 голів). Для порівняння: переможець Групи А Куликів-Білка набрав 68 очок і пропустив найменше у групі (18 м'ячів), а найгірший захист та атаку зафіксувала Реал Фарма (18 забитих і 96 пропущених).
Діназ
Вишгородський Діназ розпочав новий чемпіонат під орудою нового головного тренера Сергія Даценка. У стартовому турі поточного сезону команда зіграла внічию 3:3 із Дністром, а поєдинок у Стрию стане для оновленого колективу першим виїзним матчем у нинішній першості.
У минулому сезоні 2025/26 Діназ виступав у Групі Б Другої ліги, де посів 9-те місце (30 матчів: 5 перемог, 4 нічиї, 21 поразка, м'ячі 26:62, 19 очок). За показником забитих м'ячів (26) вишгородці випередили у своїй групі лише Чорноморець-2 (25) та Гірник-Спорт (20). За пропущеними голами (62) команда стала третьою з кінця після Гірника-Спорт (73) та Пенуелу (64). Для порівняння: переможець Групи Б Локомотив здобув 70 очок і продемонстрував найкращу атаку та захист (65:16), а найкомпроміснішими командами групи стали Лівий Берег-2 та Чорноморець-2 (по 9 нічиїх).
Історія взаємин
Раніше в офіційних матчах Скала 1911 та Діназ між собою не зустрічалися.
Поділля — Нива
Дата та час: 08.08.2026, 14:00
Місто: Хмельницький
Стадіон: Поділля
Дискваліфікації: відсутні
Традиційне подільське дербі між хмельницьким Поділлям та вінницькою Нивою відбудеться вперше в Другій лізі з 2021 року. Суперники підходять до очного протистояння в різному гуморі після стартового туру чемпіонату.
Поділля
Хмельницьке Поділля вперше з 2021 року виступає на рівні Другої ліги після вибуття з Першої ліги за підсумками минулого сезону. У 1-му турі нинішнього чемпіонату хмельничани проводили виїзний матч у Ставищі проти дебютанта ПФЛ Брацлава. По ходу зустрічі Поділля вело в рахунку, однак у підсумку поступилося з рахунком 2:3.
Оскільки Поділля в минулому розіграші змагалося у Першій лізі, для контексту рівня Другої ліги сезону 2025/26 орієнтирами залишаються показники переможця Групи А Куликова-Білки (68 очок, найкращий захист — 18 пропущених м'ячів) та найрезультативнішої команди цієї ж групи Полісся-2 (69 забитих м'ячів). Найгірші показники у Групі А зафіксувала Реал Фарма (7 очок, 18 забитих, 96 пропущених).
Нива
Вінницька Нива у стартовому турі нового сезону здобула домашню перемогу над Рухом. Переможний м'яч у компенсаційний час наприкінці матчу забив захисник Мельник.
За підсумками сезону 2025/26 Нива посіла 3-тє місце у Групі А Другої ліги (30 матчів: 15 перемог, 6 нічиїх, 9 поразок, м'ячі 42:32, 51 очко). Вінничани випередили у турнірній таблиці Самбір-Ниву-2 (50 очок, 4-те місце) та Атлет (46 очок, 5-те місце). Команда відзначилася третьою за надійністю обороною у своїй групі, пропустивши 32 м'ячі — після Куликова-Білки (18) та Полісся-2 (22). За показником нічиїх (6) Нива стала однією з найменш компромісних команд разом із Буковиною-2 (6), поступившись у цій категорії лише Самбору-Ниві-2 (2), Атлету (4) та Реалу Фармі (4).
Історія взаємин
Баланс ігор у Другій лізі: 12: +4=4-4, м’ячі 12-16
Баланс ігор на полі Поділля: 6: +3=2-1, м’ячі 8-6
Матч останньої перемоги Ниви: 09.10.2019: Нива — Поділля — 2:0
Група Б
ФК Тростянець — Авангард
Дата та час: 08.08.2026
Місто: Тростянець
Стадіон: імені Куца
Дискваліфікації: відсутні
Лозівський Авангард дебютує в Другій лізі матчем у Сумській області.
ФК Тростянець
У 1-му турі нового сезону ФК Тростянець поступився Олександрії-2 з мінімальним рахунком 0:1. У міжсезонні підопічні Юрія Бакалова зазнали суттєвих кадрових змін у всіх лініях, делегувавши в інші клуби, в тому числі вищих дивізіонів, низку своїх провідних виконавців і провівши масштабне кадрове підсилення.
За підсумками сезону 2025/26 ФК Тростянець посів 6-те місце у Групі Б Другої ліги (30 матчів: 13 перемог, 8 нічиїх, 9 поразок, м'ячі 46:31, 47 очок). Команда продемонструвала третій за надійністю показник оборони у своїй групі (31 пропущений м'яч), поступившись лише переможцю групи Локомотиву (16) та срібному призеру Колосу-2 (22). За показником нічиїх (8) Тростянець став однією з найменш компромісних команд серед середняків, поступаючись лише Лівому Берегу-2 та Чорноморцю-2 (по 9). Для порівняння: найкращою атакою Групи Б володів Локомотив (65 забитих м'ячів, 70 очок), а найгірші показники захисту й атаки зафіксував Гірник-Спорт (14 очок, 20 забитих, 73 пропущені).
Авангард
Клуб із Лозової став першим представником Харківщини у Другій лізі з часів виступів Металіста 1925 та Металу. Клуб є чинним володарем Кубка України серед аматорів та бронзовим призером чемпіонату ААФУ. Посаду спортивного директора обіймає Олександр Гладкий, який також виступає у нападі команди рідного міста. До складу Авангарду залучено низку досвідчених виконавців, зокрема учасника Євро-2012 Євгена Селіна.
Оскільки Авангард є дебютантом професіональних змагань ПФЛ, його офіційна історія протистоянь із суперниками по Групі Б тільки починається. Проте, звичайно, досвідчений склад і авторитений фахівець Ігор Рахаєв на чолі клубу з Харківщини гарантують впізнаваність самої команди та її обізнаність з вітчизняним футболом.
Історія взаємин
Раніше в офіційних матчах Тростянець та Авангард між собою не зустрічалися.
Пенуел — Полтава-2
Дата та час: 08.08.2026, 12:30
Місто: Кривий Ріг
Стадіон: Спарта
Дискваліфікації: Ілля Каплунов (Пенуел)
У 2-му турі Другої ліги відбудеться перша в історії офіційна зустріч між криворізьким Пенуелом та Полтавою-2. Суперники раніше між собою не перетиналися.
Пенуел
Пенуел готується до домашнього дебюту в рідному місті. Минулий сезон, який став для клубу першим у ПФЛ, криворіжці вимушено проводили у Володимирівці Кіровоградської області.
До по-справжньому домашнього поєдинку Пенуел підходить у піднесеному настрої: у 1-му турі команда обіграла на виїзді черкаський Карбон завдяки голу Носовського майже з центра поля. Через вилучення у Черкасах майбутній матч пропустить дискваліфікований Ілля Каплунов.
За підсумками сезону 2025/26 Пенуел посів 10-те місце у Групі Б Другої ліги (30 матчів: 3 перемоги, 8 нічиїх, 19 поразок, м'ячі 27:64, 17 очок). Команда показала один із найнижчих показників результативності у своїй групі, пропустивши 64 м'ячі — більше пропустив лише Гірник-Спорт (73 пропущені, 14 очок). За забитими м'ячами (27) Пенуел випередив тільки Гірник-Спорт (20) та Діназ (26). Для порівняння: найкращі показники атаки й захисту в Групі Б має переможець турніру Локомотив (70 очок, м'ячі 65:16), а у Групі А перемогла Куликів-Білка (68 очок, 58:18), де найгірші результати показала Реал Фарма (7 очок, м'ячі 18:96).
Полтава-2
Резервна команда СК Полтава, створена для розвитку молодих талантів клубу, що вибув з УПЛ, розпочала сезон з домашньої нульової нічиєї у Кременчуку проти запорізького Металурга — команди, яка навесні виступала у Першій лізі.
Як новачок професіональних змагань, Полтава-2 орієнтується на загальний рівень Другої ліги, де у Групі Б за показником нічиїх (по 9) у минулому сезоні лідирували Лівий Берег-2 та Чорноморець-2, а у Групі А найменше нічиїх зафіксувала Самбір-Нива-2 (2 нічиї).
Історія взаємин
Раніше в офіційних матчах Пенуел та Полтава-2 між собою не зустрічалися.
Пресслужба ПФЛ