Вічний: перехід до Чорноморця - виклик для мене
27.02.2024

Голкіпер Ян Вічний перейшов з Другої ліги до УПЛ

Фото: ФК Нива В


Голкіпер Ян Вічний розповів про свій трансфер до одеського Чорноморця, пригадав перші кроки у футболі, подякував вінницькій Ниві, а також згадав свій дебют в УПЛ.

- Вітаємо з початком сезону.  Ви задоволені, що почали його в УПЛ та ще й матчем проти Оболоні?

- Дякую за привітання. Безумовно, продовжувати сезон уже в УПЛ – це крок вперед у моїй кар’єрі. Мені зараз не принципово проти кого грати, адже насамперед прагну приносити користь команді. Сподіваюся, що незабаром дебютую за одеситів.

Фото: ФК Нива В


‐ Поділіться своїми враженнями від трансферу до Чорноморця? Хто вам запропонував перейти до одеського клубу?

- Мене переповнювали позитивні емоції, але не було ейфорії. Немає часу на зайві думки, адже треба працювати, працювати та ще раз працювати. Щодо переходу, то мені зателефонувала людина з тренерського штабу одеситів, але прізвище я не називатиму. Приємно, що після паузи повернувся в УПЛ.

‐ На цей перехід вплинула ваша блискуча гра у контрольному матчі з одеситами – 2:2?

- Думаю, що цей матч вплинув, але не можу назвати його блискучим у моєму виконанні. На жаль, помилок теж вистачало в цьому протистоянні, але якщо мене запросили, то значить тренерський штаб Чорноморця встиг розгледіти мої сильні сторони.

‐ Як сприйняли ваш трансфер у вінницькій Ниві, адже ви були ключовим гравцем? Вдячні клубу за те, що не перешкоджали вашого переходу?

- Безмежно вдячний тренерському штабу Ниви на чолі з Юрієм Ярошенком та президенту клуба Артуру Загорульку. Вони пішли назустріч мені та відпустили до елітного дивізіону. З професіонального погляду для мене це дуже важливий трансфер.

‐ Що вам найбільше запам’яталося з часу, протягом якого ви захищали кольори вінницької Ниви? Цей рік був для вас продуктивним?

- Зіграв за Ниву лише у першій частині сезону, але для мене цей період був максимально інформативний та ефективний. Мені імпонує тренерська філософія Юрія Ярошенка. Думаю, завдяки його вимогам на мене і звернули увагу представники Чорноморця.

‐ Наскільки конкурентоспроможною є нинішня Друга ліга?

- На мою думку, це найбільш цікавий і конкурентний чемпіонат за всю історію. Низка команд претендує на підвищення у класі. Приємно спостерігати за грою більшості клубів Другої ліги.

‐ Ви приєдналися до Чорноморця вже наприкінці зборів. Наскільки вже вдалося зрозуміти вимоги тренерського штабу? Проблем з адаптацією не виникло?

- Приєднався до команди за тиждень до першої офіційної гри. Проте, вже встиг отримати багато нової інформації, яка допоможе мені у майбутньому. Поступово починаю розуміти вимоги тренерського штабу, але для повноцінної адаптації ще потрібен час.

‐ Чи була у вас розмова з Романом Григорчуком? Які ключові завдання ставить перед вами тренерський штаб?

- Особистої розмови  з головним тренером  у мене ще не було. Роман Григорчук привітав з підписанням контракту. Завдання  завжди  стоять найбільш амбітні - перемагати  у кожному  матчі.

‐ Пригадайте початок вашого шляху у футболі? Хто був вашим першим тренером та де розпочинали займатися цим видом спорту?

- Почав займатися футболом у  запорізькому Металурзі у шестирічному віці під   керівництвом Синовалова Миколи Миколайовича та Максименка Андрія Юрійовича.

‐ Чому вирішили перейти з ДЮСШ Металурга до харківського Училища фізичної культури?

- У 15 років не був основним гравцем команди, тому ухвалив рішення про переїзд. Треба було щось змінювати, якщо хотів прогресувати.

‐ Що вам найбільше запам’яталося з тренувань під керівництвом Івана Панчишина?

- Це дуже вимогливий тренер, а іноді навіть і суворий. Дякую йому за знання, які отримав під час спільної роботи.

‐ Напевно, не очікували що в юному віці на вас зверне увагу полтавська Ворскла?

- Не можу сказати, що не очікував, адже школа закінчилася і треба було рухатися далі. У Запоріжжі мені місця не знайшлося, а полтавці запропонували підписати контракт з ними. Мене відразу взяли до молодіжної команди Ворскли.

‐ Ви дебютували в УПЛ 4 жовтня 2015 року у складі полтавської Ворскли. Напевно, ці двадцять хвилин проти київського Динамо для вас є поки що найбільш пам’ятними та важливими?

- Безумовно, цей матч я запам’ятаю на все життя. З того часу пройшло вже дев’ять років, але я все дуже добре пам’ятаю. Тоді УПЛ була дуже сильною, грали низка зірок. Для мене це тоді здавалося фантастикою. Щасливий, що дебютував проти київського Динамо.

‐ В 18 років були готовими до Прем’єр-Ліги чи вважаєте, що зарано дебютували в найвищому дивізіоні України?

- На мою думку, тоді не був на 100% готовим до УПЛ. Так склалися обставини, що я мав вийти у протистоянні з Динамо. Проте, цей дебют додав мені впевненості у власних силах.

‐ Кого вважаєте наразі найсильнішим голкіпером в Україні та світі загалом? Хто є вашим кумиром  дитинства?

- Відзначив би Дмитра Різника, адже він виріс у мене на очах. Пам’ятаю його з 17 років, коли він грав за юнацьку та молодіжну команду Ворскли. Приємно, що Дмитро зміг вирости до основної команди, а зараз грає у Шахтарі. Дуже радію його успіхам. Щодо європейського футболу, то мені подобається тер Штеген. У дитинстві дуже імпонувала гра Діда. У мене була навіть його форма. Це легенда Мілана і бразильського футболу.

‐ З якими із сучасних чи минулих зірок українського футболу довелося пограти? Хто із колег вас найбільше вразив?

- Безумовно, це Олександр Шовковський, який під час мого дебюту в УПЛ грав за Динамо. Це легенда Динамо і всього українського футболу.

‐ Які завдання ставите перед собою на найближче майбутнє?

- Для мене запрошення до Чорноморця - це крок вперед та, безумовно, виклик. Я отримав шанс і повинен ним скористатися.

 

Офіційний м’яч ПФЛ
SELECT
Офіційний партнер Першої ліги ПФЛ сезону 2023/24
Quick Power
Офіційний медіа-партнер Першої ліги ПФЛ сезону 2023/24
UWN

 

Пресслужба ПФЛ

Актуальні новини

Новини Першої Ліги

Перша ліга. Завершення серій Лівого Берега та Епіцентра – головне про четвертий тур другого етапу

Черговий тур Першої ліги мовою чисел та фактів

Новини Першої Ліги

Перша ліга. Карпати впевнено крокують до УПЛ, четверта поспіль перемога Хуста

Завершився четвертий тур весняної частини сезону у Першій лізі

Новини Першої Ліги

MATCHDAY! Перша ліга. Четвертий тур. Анонс матчів неділі

1120 кілометрів для Кременя, безпрограшна серія Металіста

Новини Першої Ліги

MATCHDAY! Перша ліга. Четвертий тур. Анонс матчів суботи

Сьогодні пройде два матчі в Чемпіонській групі і три - у групі Вибування