Втрати очок лідерами груп тривають, 200-й матч Тєрєхова – головне про 13-й тур Першої ліги
21.10.2024

13-й тур Першої ліги мовою чисел та фактів

Серіали

• Перервалася домашня переможна серія Агробізнеса, яка тривала шість ігор у Першій лізі.
  • Полтава і далі не може перемогти Металург у Першій лізі – у 6-й грі.
  • Завершилася безвиграшна клубна антирекордна гостьова серія Миная, яка тривала у Першій лізі 3 гри: нічия та 2 поразки.
  • Перервалася переможна клубна рекордна серія Кудрівки, що продовжувалася 3 гри у Першій лізі
  • Нічийна серія в матчах Епіцентра та Металіста триває 3 гри у Першій лізі.
  • Перша гостьова перемога Вікторії над Кудрівкою у Першій лізі – у 2-й грі.
  • Перша у Першій лізі домашня нічия Ниви з Буковиною – у 5-й грі.

Великі перемоги

• Третя у Першій лізі велика перемога Маріуполя над Діназом.
  • Перша домашня розгромна перемога Маріуполя у Першій лізі – у 32-й грі.
  • 11-а у Першій лізі велика поразка Діназу.

Голи

• 10-й гол у Першій лізі забиває Василь Француз (Прикарпаття), 5-й - Артур Ременяк (Минай), 1-й – Максим Сасовський (Вікторія, у 59-й грі), Василь Кравець (Металіст 1925, у 10-й), Андрій Блізніченко (Металург, у 5-й), Дмитро Пуди (Маріуполь, у 50-й).
  • У 4-му для себе клубі Першої ліги відкриває лік голів Дмитро Фатєєв (Маріуполь), який раніше забивав суперникам Зірки, Інгульця, Оболоні.
  • Гольова серія Арі Моура (Металіст 1925) триває в чемпіонаті 3 гри – 3 голи.

Матчі

• 200-й матч у Першій лізі провів Артем Тєрєхов (Маріуполь), 150-й - Віталій Кольцов (Буковина), 50-й – Дмитро Пуди, Іван Мочевінський (обидва - Маріуполь), Олександр Мизюк (Металіст), Дмитро Пріхна (Минай), 1-й - Андрій Вільховий (Поділля).
  • 150-й тренерський матч Анатолія Безсмертного у Першій лізі, який вийшов на 26-е місце в списку тренерів-гвардійців, випередивши на одну гру Юрія Ванкевича. Баланс ігор: +62=40-48 м’ячі 172-141.
  • 130-й тренерський матч Іллі Близнюка: +52=36-42 м’ячі 174-132, 100-й - Олександра Чижевського у Першій лізі: +45=26-29 м’ячі 123-99, 70-й - Валерія Кривенцова: +33=23-14 м’ячі 78-54, 60-й - Олега Краснопьорова: +14=22-24 м’ячі 62-81, 10-й - Желька Любеновіча: +3=3-4 м’ячі 10-12, Дмитра Чирикала: +5=3-3 м’ячі 22-14.
  • У 2-му для себе клубі Першої ліги дебютує Іван Демиденко (Епіцентр).

Пенальті

• 30-й гостьовий пенальті Прикарпаття у Першій лізі – 24-й гол.
  • Гравці Полтави продовжують пробивати пенальті у Першій лізі без жодного промаху – 11-й гол.
  • Суперники Металурга і далі влучно пробивають усі 11-метрові удари у Першій лізі – 18-й гол.
  • Перший з початку чемпіонату пенальті у ворота Агробізнеса.
  • Шостий з 6-ти реалізований у Першій лізі пенальті у виконанні Дмитра Щербака (Полтава), 3-й з 4-х - Петра Луціва (Металіст).
  • Уперше в Першій лізі пробивав з «позначки» Василь Француз (Прикарпаття, у 119-й грі) і забив гол.
  • Другий з трьох реалізований у Першій лізі пенальті у ворота Олега Білика (Епіцентр), 2-й з 4-х – Романа Підківки (Агробізнес), 1-й з 1-го – Андрія Следзевського (Металург, у 2-й грі).

Автоголи

• Найшвидший з 4-х у Першій лізі «самострілів» гравців Металурга – на 9-й хвилині.
  • Перший у Першій лізі автогол Данила Фальковського (Металург, у 55-й грі).
  • Третій в чемпіонатах автогол суперників Полтави.

Командні «родзинки» туру

• 60-й матч Епіцентру у Першій лізі: +26=19-15 м’ячі 79-62, Маріуполя: +14=22-24 м’ячі 62-81, 40-й – Миная: +22=8-10 м’ячі 61-41, Кудрівки: +15=14-11 м’ячі 46-45.
  • Агробізнес зазнав 50-ї поразки у Першій лізі, Діназ – 30-ї.
  • Перша в чемпіонаті поразка Кудрівки при Василю Баранову – у 8-й грі.
  • Перша у Першій лізі гостьова поразка ЮКСА – у 5-й грі.
  • 4-й тур підряд, в якому не вилучаються гравці з поля.
  • Найпопулярніший з 14-ти варіантів рахунків поточного чемпіонату – 1:0 (20 разів).

* * *

Нагадаємо, що стежити за всіма подіями змагань можна на YouTube-каналі Професіональна футбольна ліга. Прямі трансляції Першої ліги здійснює телеканал DiviSport – офіційний мовник змагань Першої ліги ПФЛ

Кравець: приємно грати у такій конкуренції як у Групі Б Першої ліги

Герой 13-го туру у Першій лізі 2024/25 Василь Кравець розповів про перемогу над ЮКСА