Тренерський ракурс. Микитін і Безуб’як – найкращі тренери минулого ігрового тижня
12.10.2023

Всеукраїнське об'єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів минулого вікенду змагань ПФЛ

Фото: МФК Металург


Важлива зустріч для всієї східної групи відбувалася в місті Умань, що на Черкащині. Перемога «Вікторії» відправляла б її в відрив як головного переслідувача лідера, успіх «Металурга» загострював боротьбу на рубежі виходу в Чемпіонську групу.
Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Першій лізі – головний тренер запорізького «Металурга» Володимир Микитин. Його підопічні обіграли миколаївську «Вікторію» (2:0 в умовно домашньому матчі), вперше за чотири тури піднявшись у п’ятірку найкращих.
1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Перед цим матчем суперники розташовувалися на шостому та другому місцях із п’ятьма очками різниці. І хоча «Вікторія» була значно успішнішою та в останніх двох турах набрала чотири очки проти сильних суперників, не пропускаючи, треба було пам’ятати історію протистоянь. У першому колі «Металург» відібрав у неї очки на Сумщині (1:1), а в позаминулому сезоні, ще в Другій лізі, мінімально перегравав миколаївців.
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Номінальні господарі підійшли до матчу без особливих втрат, а от «Вікторія» мала кадрові проблеми. Пропускав цей матч через пошкодження основний нападник Галенко (без нього Шаврін залишався єдиною надією попереду, це далося взнаки, коли треба було посилювати гру, відіграватися). Ще від початку сезону травмований півзахисник Лебеденко – теоретично лідер середньої лінії команди.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Порівняно з попереднім матчем – перемогою 2:1 в Кременчуку – тренерський штаб запоріжців провів дві зміни в стартовому складі. Замість атакувального півзахисника Фальковського та нападника Галати вийшли фланговий захисник Страдс і нападник Буряк. При цьому універсал Білоцерковець із місця лівого захисника перейшов на правий фланг півзахисту, тоді як Страдс, основна позиція якого праворуч, зіграв ліворуч в обороні.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Тут треба сказати добре слово про тренерський штаб запоріжців. У них не така велика глибина складу, перепад у віці та досвіді гравців на деяких позиціях, періодична втрата провідних виконавців. Але при цьому «Металург» грає в впізнаваний, стильний футбол і вміє перешиковуватися тими ресурсами, які є. От чому команда з награною схемою 4-4-2 (в формаціях 4-1-3-2 та 4-4-1-1) легко перейшла на 4-2-3-1, використавши високий пресинг, вміння швидко орієнтуватися та приймати рішення. Обидва голи – з таких ситуацій.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
«Металург» добре провів осінній відрізок – п’ять турів без поразок, дві перемоги та три нічиї за цей час. Звісно, 9 очок із 15-ти можливих – це не ідеальний результат, але варто відзначити, що команда в вересні-жовтні значно успішніше за багатьох краще укомплектованих конкурентів долала свою турнірну дистанцію.
Лауреат 11-го туру першого етапу в номінації «Тренер туру Першої ліги»:
Володимир Микитин («Металург» Запоріжжя)
Середній бал – 4,6



Крім загального заліку, є ще й неофіційні змагання у Другій лізі – резервні склади клубів вищих дивізіонів, які тут заявлені, хочуть бути якомога вище в турнірній таблиці. Певний час у цих перегонах передували то «Металург-2», то «Карпати-2». А от тепер ще один львівський клуб знову найвище серед «двієчок».
Тож сьогоднішній лауреат Об'єднання у Другій лізі – головний тренер львівського «Руху-2» Володимир Безуб’як. Його підопічні обіграли запорізький «Металург-2» (8:2 у домашньому матчі), вийшовши на найвище серед усіх «двієчок» місце в таблиці.

Фото: ФК Рух


1. Номінальний результат команди – 4
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Це був матч середняків, який не мав визначальної ролі на формування таблиці (там все ще зберігається щільність, все відігрується за 1-2 тури). Грали 9-та та 12-та команди при п’яти очках різниці, причому, «Рух-2» лише втретє в сезоні переважав суперника за середньокомандним віком – 21,3 проти 20,0 у запоріжців (за рахунок залучення деяких гравців із обойми першої команди).
2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
«Двієчки» залежать від графіку своїх перших команд і місця проведення. «Рух-2» вдома зміг вперше в сезоні задіяти навіть нападника Руніча, який цього сезону забивав у Прем’єр-лізі «Зорі» та «Кривбасу». Загалом, гравців 5-6 включаючи Дуця та Довгого мали досвід гри за основу. Що стосується «Металурга-2», то він не зміг задіяти захисника Страдса (він у першій команді), півзахисника Ковальського та нападника Буряка, який уже теж пробився в першоліговий склад.
3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Тренерський штаб «Руху-2» отримав певну підмогу від першої клубної команди, тому зміг провести якісні зміни в стартовому складі. Так, замість Ванівського в воротах розпочав матч Герета. Товарницького в центрі захисту замінив Слюсар – гравець із досвідом в УПЛ. Нарешті, замість півзахисника Добрянського вийшов вінгер Руніч – він зайняв місце нападника та чотирма голами вирішив долю протистояння.
4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
«Рух-2» використовує тактичну схему 4-5-1 в формаціях 4-1-4-1, 4-2-3-1, 4-3-3 та навіть 4-1-4-1. Цього разу, з появою Руніча, атака отримала значне посилення. Гарно розкрив свій талант Карабін, який асистував Василю при трьох із чотирьох голів. Добре працювали фланги та заміни. Віддаючи належне цій ураганній перемозі, відзначимо деякі грубі помилки центральної вісі при двох голах запоріжців. У матчах із більш досвідченими суперниками це може мати важливе значення.
5. Накопичувальний критерій – 4
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Результати «Руху-2» поки нестабільні – в останніх трьох матчах послідовно поразка, нічия та перемога. Отже, два тури без поразок. Із «двієчок» обіграли двох із трьох. Здобули найбільшу перемогу в історії – і це перший їхній розгром з літа, з серпня місяця (3:0 над «Вастом»).
Лауреат 12-го туру в номінації «Тренер туру Другої ліги»:
Володимир Безуб’як («Рух-2» Львів)
Середній бал – 4,4

Пресслужба ПФЛ за матеріалами uafc.org.ua

Актуальні новини

Новини Першої Ліги

Мизюк: рівень Першої ліги минулого сезону був високим

Футболіст захисту львівських Карпат Олександр Мизюк поділився враженнями від минулого сезону

Новини Першої Ліги

Перша ліга. Сезон 2023/24. Успіхи бомбардирів

Батальський та Палагнюк змінили рейтинг найкращих бомбардирів в історії Першої ліги

Новини Першої Ліги

Найкращі сейви груп «Чемпіонська» та «Вибування» Першої ліги ПФЛ сезону 2023/24 (відео)

До вашої уваги найкращі сейви груп «Чемпіонська» та «Вибування» Першої ліги ПФЛ сезону 2023/24

Новини Першої Ліги

179 дебютантів: підсумки сезону 2023/24 у Першій лізі

У всіх матчах Першої ліги 2023/2024 зіграло 553 гравці